Skvělý den

Ve čtvrtek 6. června 1. – 5. ročník vyrazil na dlouho očekávaný školní výlet. Naše cesta směřovala tentokrát do Mirakula. Většina z nás ví, že je to zábavně- naučný park plný zábavy, her, zvířat a hlavně nabízí mnoho míst, které nenechají dětskou fantazii v klidu.
Cesta byla trochu náročnější, jeli jsme autobusem 3 hodiny tam a 3 hodiny zpět. V parku jsme strávili celkem 7 hodin, což si myslím, že bylo dostačující i pro naše děti. V 17 hodin se všichni pomalu a jistě šourali k autobusu a většina z nich ani nemluvila únavou.
V průběhu celého dne jsme navštívili mohutný hrad Mirakulum, který má 8 vyhlídkových věží, prolézačky skrze celý hrad a samozřejmě podzemní chodby, které jsou největší kuriozitou celého parku. Tyto prostory staly nejvíce navštěvovaným místech našich průzkumníků.
Osvěžení nám nabídl vodní svět, který nám umožnil osvěžující atrakce nabízející naučnou hru, provázanou vodou. Vzrušující bylo i lesní město, kde dominovala stezka korunami stromů a opět dlouhé podzemí. Nechyběl ani sjezd na člunech. Po dešti, který nás překvapil to opravdu svištělo.
Vertiko je nová atrakce parku. Jeho věž sahá do výšky až 13 metrů a je z ní vidět na sousední tankodrom a širé okolí. Z té výšky nám šel mráz po zádech. Tajemné bludiště všechny lákalo. Cestičky, které vedou někam a nikdo neví kam, to je prostě paráda. Super zábavu přinesly i obrovské trampolíny, které měřily na délku 25 metrů a na šířku 13 metrů, no to už je pořádné místo pro skákání. Největší fronty byly na super velké houpačky, které byly zavěšené ve výšce 12 metrů a kmit mají kolem 20 metrů. No, nezhoupněte se.
Věřte nebo ne, ale celý den utekl jako voda a my se museli chystat k odjezdu. Na závěr jsme vyzkoušeli obrovský vulkán a kolotoč, který se kývat ze strany na stranu. Nechyběl ani nákup suvenýrů a honem do autobusu. Odjíždíme.
Den byl fajn, mám velkou radost, že se naše děti chovají velmi pěkně, dokáží pomoci druhému, jsou to opravdoví kamarádi. Těším se na další takový výlet plný pohody a nadšení.

Jana Tolarová