Návrat do středověkých Horšic

Rok se s rokem sešel. Toto přísloví všichni dobře známe. A opravdu se naplnilo. Sešli jsme se na naší „ Zahradní slavnosti“, která se uskutečnila v sobotu 22. 6. 2024. Dnes píši celé datum, protože v loňském roce jsem v článku do Občasníků neuváděla. Protože jsme zjistili, že akce patří k jedné z nejvydařenějších v loňském roce, rozhodli jsme se, že budeme v naší tradici pokračovat.
Takže, náš 2. ročník Zahradní slavnosti započal přesně v poledne. Po přivítání hostů následovalo moderování žákyně ze 3. ročníku Vesněnky Nocarové. Musím říci, že se celého provázení programem zhostila opravdu na jedničku.
Na úvod přivítala žáky horšické ZŠ, kteří si připravili divadelní představení s názvem“ Návrat do středověkých Horšic“. Název sám Vám určitě napoví, že jsme se vrátili do minulosti. Děti byly oblečené do středověkých kostýmů a představily nejdůležitější osobnosti té doby, Horšic a okolí.
Nesměly chybět ani zbraně z té doby a erb Horšic. Nejdůležitější osobnosti ztvárnili: Dorotka Krejčí, Hyneček Krejčí, Gabík Protivínský, Markétka Loudová, Štěpík Bäuml, Terezka Šrámková, Vojtík Dobrý, Jasmínka Jeníčková, Natálka Vachovcová, Vendulka Rousová, Deniska Huspeková, Ondrášek Pelc a Pepča Staněk.
Následovalo pasování předškoláčků do 1. ročníku. Mezi nimi: Rozálka Hajšmanová, Radovánek Grabner, Jasmínka Javorská, Jášík Jeníček, Anetka Česalová a Malvínka Babková.
Po našich nejmenších se na řadu dostali žáci 5. ročníku. Ano, právě oni naši školu letos opouštějí a jejich nová životní etapa bude pokračovat v ZŠ Josefa Hlávky v Přešticích. Loučíme se s Markétkou Loudovou, jedinou ženou v této třídě, která to někdy neměla vůbec jednoduché, Hynečkem Krejčím, Gabíkem Protivínským, Tomáškem Hrubým a Štěpíkem Bäumlem. Přejeme všem předškoláčkům a budoucím šesťákům správné vykročení do nového světa a moc a moc krásných zážitků.
Na závěr celého odpoledne nás navštívila cvičitelka a roztančila naše děti opravdu doslovně v „ Roztančené škole“.
Celá akce by se určitě neuskutečnila bez mého skvělého týmu. Děkuji tímto všem pedagogům, kteří si připravili s dětmi zábavné i poučné pásmo. Všem provozním zaměstnancům, kteří od ranních hodin připravovali občerstvení pro všechny přítomné a nesmím zapomenout ani na rodiče, kteří nám vypomáhali s kostýmy, doplňky, kulisami a hlavně, že se na svá sluníčka přišli podívat a podpořit je.
Celé odpoledne nás provázelo sluníčko, které dodávalo našemu svátečnímu dni tu opravdovou šťávu. Doufám, že naše „ Zahradní slavnost“ bude pokračovat…..

Jana Tolarová