Ukliďme Česko

Hlavní jarní úklidový den letos připadá na 1. dubna. A protože je jarní úklid v plném proudu, naše základní i mateřská škola se dne 21. 4. 2023 zapojili do dobrovolnické akce “Ukliďme Česko”. Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.
Naše škola se již potřetí zapojila do úklidu naší vesničky a přilehlého okolí. V 9:30 jsme se všichni (děti i žáci) sešli na dvorku naší školy, vyzbrojili se úklidovými pomůckami a rozdělili se do dvou skupin. První skupina, kterou tvořili děti MŠ a žáci 1. ročníku dále pokračovala směrem k Luhu, kde objevili a uklidili nelegálně vzniklou černou skládku. Druhá skupina, kterou tvořili žáci 2. – 5. ročníku, se vydala podél silnice směrem na Újezd a uklidila příkopy při cestě a část potůčku a jeho okolí v Újezdě. Žáci se zapálením hledali každé smetí a i pomocí větviček vytahovali odpad z vody potůčku.
Při akci panovalo krásné počasí, a my jsme si užili jak příjemnou procházku, tak nás těšil krásný pocit z prospěšně vykonaného úklidu. Akci jsme s žáky završili ve středu následující týden, kdy každý žák za nadšení při úklidu obdržel diplom za nejlepšího sběrače nebo sběračku.

Jana Štychová