Sportovní den

Dne 28.6.2021 se uskutečnil Sportovní den. V letošním roce žáci 4. a 5. ročníku celou akci připravili pro své spolužáky z nižších ročníků. Na ty čekala stanoviště s nejrůznějšími sportovními disciplínami, jako byl hod na koš, kop do brány nebo házení na kuželky. Velice náročnou disciplínou pak byla překážková dráha, kterou děti musely zdolat s míčkem na lžíci. I přes obtížnost této dráhy míček ze lžíce spadl jen málokdy. Více pádů, však obnášela nejoblíbenější disciplína kohoutích zápasů, kde bylo cílem spoluhráče vyvést z míry vahou vlastního těla, udržet rovnováhu a nespadnout z lavičky.
Na celou akci se žáci připravili jako řádní sportovci, protože každý přece ví, že když sportuji, musím doplňovat tekutiny a energii, a tak si donesli mnoho občerstvení, které sami doma nachystali.
Po absolvování všech stanovišť následovalo vyhodnocení. Vyhlášeni byli vždy tři nejlepší žáci z každé disciplíny. Ti dostali ocenění v podobě diplomu a medaile. Na závěr celého dopoledne se odehrál zápas ve vybíjené, kde se zapojily i paní učitelky, což vedlo k napínavému a strhujícímu souboji.
Byl to krásný den, který si všichni moc užili. A hlavně ……není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!

Kristýna Lorencová