Školní olympiáda

“Naši sportovci z MŠ a ZŠ se letos zúčastnili letních olympijských her a nezklamali. Olympionici se umístili nejhůře na 4 místě a i zde byly výsledky nádherné – třetí místo jim uniklo jen o pár bodů.”

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 se uskutečnily olympijské hry. Pořadatelem byla obec Horšice. Přivítali jsme zde sportovce, kteří zastupovali tyto státy: Německo, Francie, Rakousko a Itálie.
V úvodu si jednotlivé týmy vytvořily své vlajky. Následovalo oficiální zahájení her, kde nastoupení olympionici stáli v pozoru při olympijské hymně. Po oficiálním zahájení her probíhaly samotné závody. Sportovci soutěžili za své týmy a utkali se v disciplínách: hod do dálky, skok do dálky, hod na kuželky a běh na krátkou trať. Každý tým tedy získával potřebné body, ze kterých se spočítalo celkové pořadí. V závěru ještě musela proběhnout štafeta, ve které se utkaly dva týmy, protože oba získaly stejný počet bodů. Vítězství rozhodlo o tom, kdo se umístí na první a kdo na druhé příčce. Hry byly zakončeny předáváním medailí, přičemž i čtvrté místo nezůstalo opomenuto a žáci místo bramborové medaile získali zelenou fidorku.
Celý den se nám opravdu vydařil, počasí bylo příznivé, všechny výkony byly velmi vydařené a žáci si celou akci užili.