Prázdninová školní družina

Jistě si mnozí, kteří v prvních prázdninových dnech prošli kolem budovy školy, všimli, že školní ruch neutichl, ale právě naopak. V době od 1. července do 10. července byla v provozu nejen mateřská škola, ale probíhala i prázdninová školní družina pro skupinu 15 žáků.
V dopoledních hodinách, společně s Pavlou Nohavcovou, žáci soutěžili a sportovali na hřišti, hráli florball nebo v lese hledali ztracená písmena, vyzkoušeli si, jaké to je, když člověk nevidí, řešili různé zábavné kvízy, stavěli z lega, malovali či hráli ,,hazardní hry,, – karty a kvarteta. Starší děti luštily hieroglyfy nebo pracovaly s mapou a globusem.
Odpoledne, které probíhalo s paní vychovatelkou Mášou Mukanovou, děti vytvářely různé výrobky – vyráběly z cementu a sádry květináče, obtiskovaly do sádry listy, vytvářely berušky a muchomůrky či přesazovaly rostliny nebo třeba malovaly na kamínky.
Téměř po celou dobu přálo počasí, takže se děti dosyta vyřádily.
Konec prázdninové školní družiny oslavili žáci v přeštické pizzerii a poslední den výpravou k Jindřínu a opékáním vuřtů i za hudebního doprovodu na kytary, kdy ostatním zahráli Kuba Bořík a Barunka Janečková. Každý žák dostal diplom, medaili a sladkost za absolvování tohoto nezvyklého denního ,,tábora,,.

Závěrem bychom chtěly moc poděkovat těm rodičům, kteří ,,zásobili,, družinu ať už pitím či různými pamlsky nebo třeba třešněmi. Děti si kromě oběda na všem moc pochutnaly.

Přejeme všem účastníkům prázdninové družiny hezké prožití zbytku prázdnin.

Pavla Nohavcová
Mariya Mukan