Myslivecký den na naší škole, beseda

19.12.2022
Také máte rádi procházky po lese? Také vás zajímá, jak to v lese „chodí“ a co se tam děje, když mají zvířátka klid?
Dříve než nám začaly vánoční prázdniny, nám na lecjaké naše všetečné otázky dal odpověď jeden z nejpovolanějších, pan Miroslav Janeček. Již jeho příchod nás všechny zaujal, neboť si pro nás nachystal velké množství ukázek trofejí, které za svoje působení v zelené kamizole jako myslivec získal.
Dozvěděli jsme se zajímavosti a informace o lišce, divokých prasatech, jezevci, vysoké zvěři (srncích, jelenech, daňcích, muflonech).
Teď již víme, jaký je rozdíl mezi parohy a rohy. Jaké druhy sov a dravých ptáků se v lese, a nebo v jeho blízkosti, pohybují. Jak zvířátkům opravdu v zimě pomoci, co jim můžeme ke krmelci dát, a čeho se naopak vyvarovat.
Děti se snažily také odpovídat na dotazy pana Janečka, např. na názvy částí těla lišky, které byly v mysliveckém nářečí zajímavé, pro leckoho z nás úplně nové…
Mluvili jsme i o chráněných druzích zvířat, jako je např. bobr, který ale dokáže myslivcům, ale nejenom jim, způsobit velké škody na lesním majetku. Povídání bylo natolik zajímavé, že jsme si ani nestihli všimnout, jak čas rychle utíká.
Děkujeme velmi za poutavé vyprávění a místy i napínavé příběhy, které pan Janeček zažil při lovu, nebo na posedu. Děkujeme mu také za sladkosti a dárky pro děti, za skládanku mysliveckého kloboučku. Přejeme panu Janečkovi, aby se mu v jeho zálibě, myslivosti, co nejvíce dařilo.
Lovu, zdar! 🙂 (y)