Deváťáci vítají páťáky

Akce pro 4. a 5. ročník v ZŠ Josefa Hlávky v Přešticích

V pondělí, 27.06. 2022 jsme se společně se čtvrťáky a páťáky vydali autobusem do Přeštic, aby se hlavně budoucí šesťáci, seznámili se školou, kterou budou po prázdninách navštěvovat.
Ráno nás v prostorách základní školy Josefa Hlávky přivítali žáci posledního, 9. ročníku, se svými třídními paními učitelkami. Uvítali nás i představitelé, zástupci školy – pan ředitel a paní zástupkyně. Po oficiální části na nás již čekalo poznávání nového prostředí.
Cestu za poznáním nám usnadnili deváťáci, kteří si nás rozdělili na skupinky a poté nám již nic nebránilo v poznávání a seznamování se s prostorami přeštické školy a zázemím jednotlivých učeben..
Viděli jsme např. cvičnou kuchyňku, kde se žáci učí vařit, gymnastický sál, atrium se školní zahradou a učebnou v přírodě, jezírko.
V prostoru, kde je umístěný ping-pongový stůl, na naše školáky čekal vědomostní úkol – přiřadit ke známému místu na naší Zemi, jeho umístění v mapě. Za jeho splnění děti obdržely žetony, které mohly proměnit za občerstvení, nebo bonbony. Dále děti řešily jednoduchou tajenku, skládaly puzzle, hledaly poklad v 1. patře školy…a viděly i jednoduchý pokus s coca-colou.
V malé a velké tělocvičně se potom odehrávaly úkoly, které měly prověřit naši fyzickou zdatnost.
V gymnastickém sále svedli bitvu o ostrov piráti a domorodci, v malé tělocvičně na nás čekala deváťáky postavená opičí dráha, ukončená střelbou basketbalovým míčem na koš. Ve velké tělocvičně se strhla bitva – vybíjená „Všichni proti všem“.
Dopoledne uteklo jako voda a my se pomalu loučili s našimi průvodci…okoukli jsme jídelnu, kde jsme se i posilnili před cestou zpět do naší školy.
Akce byla velmi pěkně připravená, děti odcházely z přeštické školy velmi nadšené a spokojené.
Nu, po prázdninách se mají páťáci nač těšit. 🙂

Sepsala: Jana Richterová