Dětský den trochu jinak

Ve čtvrtek 1. 6. 2023 jsme se s žáky 1. – 5. ročníku vydali tentokrát na dost náročnou výpravu do farmaparku Soběhrdy, který je od nás poměrně vzdálený. Vyrazili jsme v 8, 15 hod. od školičky a na místo dorazili v 10, 30 hod. Počasí nám opravdu přálo, bylo krásně, všechna zvířata v areálu se vyhřívala na volném prostranství. V ohradách se procházela zvířata z mnoha kontinentů. Velbloudi, klokani, pštrosi, buvoli, lamy, prasátka, vysokohorské krávy a mnoho dalších. Děti měly možnost být v přímém kontaktu se zvířaty, krmily a hladily, co to dalo.
Nejvíce děti uchvátily farma jeepy, plovoucí kruhy, tubingová dráha, velké trampolíny, klouzačky, houpačky, prolézačky, vodní hrátky, vláček, lanové centrum, vyhlídková věž u klokanů, dětské traktůrky a houpací sítě. Vše si opravdu vyzkoušely tolikrát, že na konci krásného dne ležely ve skákacím hradu, na lavičkách a jen odpočívaly. Všechno bylo prima, ale ……
Velkým nedostatkem bylo nezajištění prodejních stánků s občerstvením, kuriozitami, suvenýry. Děti měly chuť na hranolky, párek v rohlíku, zmrzlinu, ale nedočkaly se. Občerstvení nebylo. No chápejte. Dítě si nepůjde do restaurace dát knedlíky s rajskou. Těší se vždy na nějakou tu dobrůtku, kterou si dopřejí jen občas. Takže to byl asi jediný nedostatek z našeho krásného dne. Jinak se vše opravdu vydařilo a z výletu jsme se všichni vrátili v pořádku.

Jana Tolarová