naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy
 

školní družina - 2015/2016


Sportování ve školní družině
Ve školní družině jsme si na jaře zorganizovali pravidelně každou středu sportovní hry. Sportovali jsme na školním hřišti, za nepříznivého počasí pak ve školní tělocvičně. Žáci zde hráli různé míčové i pohybové hry, nejoblíbenější fotbal, vybíjenou, chobotničky, na jelena a na zvířátka. Nechyběli zde ani soutěže – štafeta družstev a atletické soutěže. Zde jsou výsledky nejlepších sportovců roku 2016: Ve skoku do dáli získal 1. místo Honzík Hrdlička, 2.místo Kubík Bořík a 3.místo Jiřík Polanský. V hodu do dáli získal 1.místo opět Honzík Hrdlička, 2.místo Terezka Kocandová a 3. Místo získal Filípek Fořt. V běhu na čas byli nejlepší tito sportovci: 1.místo Tomášek Voráček, 2.místo Tomášek Hrdlička a na 3.místě skončila Evička Polanská. Sportovcem roku byl vyhlášen Tomášek Hrdlička.

Sylva Seidenglanzová

Pohádkové soutěžení
Pokud jste viděli dne 16. Června jít po Horšicích pohádkový průvod, tak to se žáci ze ŠD opět po roce přeměnili v princezny, rytíře, indiány, vodníky a jiné pohádkové bytosti, aby si pro děti z MŠ připravili na místním hřišti pohádkové soutěže. Po příchodu na hřiště měly děti z MŠ za úkol najít ztracené žáky ze ŠD. Hledaly, hledaly, ale místo dětí našly pohádkové bytosti. Ty se pak rozmístily každý na své stanoviště a začaly soutěže. Děti měly za úkol vyjmenovat dny v týdnu, při skákání panáka napočítat do deseti, kopnut míč do brány, míčkem zasáhnout co nejvíce kuželek, hodit míčkem do kruhu a tím vysvobodit rytíře, u vodnice vrátit dušičku do lahve a posledním úkolem byl překážkový běh na kolotoči a průlezkách. Za snahu i přípravu pak dostali všichni ve školní jídelně sladkou odměnu – nanukový dort.

Sylva Seidenglanzová

Čarodějnické odpoledne
Dne 28.dubna se ve školní družině konalo čarodějnické odpoledne. Všechny dívky se nám proměnily v čarodějnice a hoši měli za úkol vybrat tu nej… čarodějnici. Po delším dohadování hoši bodovali takto: 1. Terezka Farkašová, 2. Evička Polanská a 3. místo obsadily shodně Terezka Kocandová a Baruška Janečková. Pak následovaly čarodějnické hry a soutěže. Nejvíce se všem líbily hry Kdo se stane čarodějkou, Postrkovaná s koštětem, Letící ohnivá koule a Na slepou čarodějnici. Když nastal čas na svačinu, přemístili jsme se na školní zahradu, kde v deštivém počasí dalo velkou práci rozdělat oheň, na kterém si pak všichni opekli buřtíky, párky, nebo jen chleba a rohlíky. I když nám letos počasí vůbec nepřálo, odpoledne se nakonec vydařilo a všem žákům se moc líbilo.

Sylva Seidenglanzová

Družina má talent
Dne 10.3.2016 se žáci ve školní družině opět po roce předvedli se svými výjimečnými dovednostmi. Někteří se před ostatními spolužáky ostýchali a tak jako první vystoupily nejstarší dívky Terezka Farkašová a Klárka Boříková aby ostatním dodaly odvahu. Taneční vystoupení měly krásně natrénované a tak není divu, že se umístily s nejvyšším počtem bodů. Jako druhá se umístila Evička Polanská, která předvedla několik kouzel. Třetí místo obsadily Magdalenka Farkašová a Barborka Janečková též s tanečním vystoupením. Ostatní žáci předvedli ještě například žonglování, kouzlení, humornou pohádku, zpěv a tanec – no zkrátka, bylo se na co dívat. Za svůj výkon pak dostal každý soutěžící diplom a malou odměnu.

Sylva Seidenglanzová

Zábavné masopustní odpoledne ve ŠD
O masopustu jsme se ve školní družině sešli, abychom si připomněli význam masopustu, masopustní dny, zvyky, pranostiky a nejznámější lidové masopustní masky. Potom se všichni žáci převlékli za princezny, rytíře, kašpárky, piráty a jiné krásné převleky a začalo představení, které si každý předem připravil. Představení se nejvíce povedlo Soničce Dobré, která vystoupila jako kouzelnice s kartami, a své vystoupení pro velký úspěch dokonce musela opakovat. Starší děvčata si připravila scénku, která se také všem líbila. Potom následovaly zábavné karnevalové taneční hry při hudbě. Největší zábavu si žáci užili při tanci s medvědem, předávání kroužku, tanci pod provazem a nejoblíbenější hrou židličkovou. Odpoledne si všichni moc užili.

Sylva Seidenglanzová

Zábavné soutěžní odpoledne ve školní družině
Na toto odpoledne se zvláště starší žáci již dlouho těšili, protože některé soutěže znali již z předchozích let. Ovšem když jsme začali první soutěž – balónkový tanec, rychle se zapojili i prvňáčci, kteří se těchto soutěží zúčastnili poprvé. Soutěž foukanou vyhrál prvňáček Péťa Vachovec, který svým ohromným foukáním porazil i ty nejstarší soupeře. Dále se žáci rozdělili do dvou družstev, a soutěžilo se v házení míčkem na body a přehazováním balónků. Tyto soutěže vyhrálo družstvo s převahou dívek pod vedením Terezky Farkašové. A na závěr to nejlepší a tím byla balónková kopaná, u které se všichni řádně vydováděli. Vítězové soutěží dostali sladkou odměnu.

Sylva Seidenglanzová

Předvánoční tvoření ve školní družině
Adventní čas, čas očekávání jsme ve školní družině využili především k vánočnímu tvoření. Nejdříve si žáci vyrobili sněhuláka - adventní kalendář, ze kterého každý den odškrtávají jedno číslo. Dále jsme vyráběli vánoční přání a různé vánoční dekorace. Z vizovického těsta žáci modelovali různé figurky s vánoční tématikou. Tato činnost se jim velmi líbila, po vysušení figurky nabarvili a vyrobili z nich vánoční svícen. Terezka Bradová s maminkou napekla doma vánoční perníčky, které pak přinesla do školní družiny ostatním kamarádům, aby si každý vyzkoušel perníček nazdobit. Některým žákům se perníčky moc vydařili, jelikož perníčky zdobí i doma. Na závěr si žáci ještě vyrobili vánoční lampičku, kterou stačí doma jen zapálit, vyzdobit pokojíček a Vánoce můžou začít.

Sylva Seidenglanzová

Strašidelné odpoledne ve ŠD
Ve středu 4. Listopadu se konalo ve ŠD podzimní strašidelné odpoledne. Strašidelné bylo proto, že se žáci ze ŠD převlékli do masek strašidel, duchů a čarodějnic. V úvodu se každé strašidlo představilo a vylosovalo si začarovaný škodolibý lísteček, kde bylo napsáno, co se komu v následujícím roce přihodí. Pak následovalo házení černobílou kostkou. Komu padla bílá – čeká ho štěstí. Komu padla černá – kdo ví ? Velikou legraci jsme zažili při kousání jablka, které se houpalo na provázku. Bylo to velmi obtížné a podařilo se to pouze Soničce a Barborce. Nakonec jsme házeli pavoukem do kotle. Kdo zvítězil, dostal sladkou odměnu.

Sylva Seidenglanzová

Odpoledne strávené na školním hřišti a zahradě.

Začal nový školní rok 2015/ 2016 a my jsme se opět sešli ve školní družině.

 

 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina