naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy
 

školní družina - 2012/2013


SPORTOVKIÁDA
Na jaře jsme si ve školní družině uspořádali sportovní soutěže na školním hřišti, které jsme nazvali sportovkyáda. Žáci si změřili své síly v běhu, skoku do dáli a hodu do dáli. V hodu do dáli nás překvapil Štěpán Košťál, kterému míček přeletěl celé hřiště a nalezli jsme ho až na školní zahradě.
A tady už jsou výsledky soutěží:

BĚH: 
1.místo – Zdenda Štengl – čas – 9,51s
2.místo – Míša Muková - čas – 9,77s
3.místo – Terezka Vondrovicová čas – 9,89s

SKOK DO DÁLI:
1.místo – Míša Muková – 2,82 m
2.místo – Zdenda Štengl – 2,70 m
3.místo – Terezka Vondrovicová 2,57 m

HOD DO DÁLI:
1.místo – Štěpán Košťál – 27 m
2.místo – Zdenda Štengl – 22 m
3. místo – Maruška Smolová – 14,10 m

Za pohádkou do lesa
V pátek 17. května se žáci ze školní družiny převlékli do kostýmů pohádkových postav a vydali se na místní obecní hřiště, aby zde připravili soutěžení pro děti z MŠ. Po přípravě stanovišť se princezny, víly, indiáni, Beruška a jiné pohádkové postavy schovaly za stromy, a čekaly na příchod dětí z MŠ. Když se děti pomalu přiblížily, na vyzvání hlasitě zvolaly „Skřítkové z pohádky, ukažte se!“ a to už se pomalu začaly ukazovat pohádkové postavy . V první chvíli si někteří ani neuvědomili, že jsou to jejich starší kamarádi. Pak pohádkové bytosti vyzvaly děti k plnění úkolů, jako házení míčkem do kruhu, poznávání zvířat a jejich mláďat, poznávání rostlin, nošení míčku na pálce a ještě mnoho dalších úkolů. Děti si s úkoly hravě poradily a nakonec byly odměněni malou sladkostí. Po ukončení akce jsme se všichni společně vrátili do školy.
                                                                                                  Sylva Seidenglanzová

Pálení čarodějnic
Tuto oslavu si užili žáci ze školní družiny již tradičně dne 30.4. na školní zahradě. Dívky ozdobily barevnými fábory z krepového papíru jabloň – májku. Chlapci mezitím připravili ohniště a dívky- čarodějnice mohly začít plnit čarodějnickou zkoušku – ohniště přeskočit. Všem čarodějnicím se to povedlo a tak jsme mohli oheň zapálit a opékat špekáčky. Při ohni žáci vyprávěli různé příběhy, vtipy a zpívali písně. Odpoledne se nám vydařilo a žáci už spěchali domů, aby nezmeškali stavění májky na návsi.
                                                                                                Sylva Seidenglanzová

Výprava na zříceninu hradu Skála
V pátek 26. dubna se žáci ze školní družiny hned po obědě vypravili na zříceninu hradu Skála. Vyšli jsme po silnici do Vytůně, odbočili jsme vlevo, po polní cestě do kopce k lesu. Na lesní cestě žáci pozorovali a poznávali květiny a rostliny, mravence a různé brouky. Po příchodu na místo jsme si hrad prohlédli, vyfotili jsme se zde a usadili se na nedalekých lavičkách, kde jsme se nasvačili a vyprávěli si zde vtipy. Na zpáteční cestě jsme u pole vyplašili hada, ale byl tak hbitý že jsme si ho nestačili ani prohlédnout, abychom určili, jaký je o druh. Do školy jsme se vrátili opět po silnici a jelikož slunce pálilo, žáci přišli docela unaveni a byli rádi, že se mohou schovat v chladné budově školy.
                                                                                                Sylva Seidenglanzová

Kino v Přešticích
Kulturní a komunitní centrum v Přešticích zorganizovalo pro školní družiny filmové představení. Na jejich pozvání jsme i my, žáci z naší školí družiny shlédli film „ Norman a duchové“. Některým žákům se film líbil, ale někteří odcházeli se smíšenými pocity, jelikož se báli nadpřirozených bytostí, zvláště v první části filmu.
                                                                                                 Sylva Seidenglanzová

MAŠKARNÍ
K měsíci únoru patří maškarní karnevaly a masopustní průvody a tak i v naší školní družině se nám žáci jednoho únorového odpoledne proměnili v princezny, strašidla, rytíře a čarodějnice. Na úvod se každá maska představila a předvedla krátké vystoupení. Pak následovaly soutěže: hra na Popelku (přebíraná), vypadávaná (sbírání kuželek) a soutěž v porážení kuželek. Na tomto maškarním nechyběl ani tanec, který hlavně dívky celý školní rok trénovaly a dnes měly jedinečnou příležitost se předvést.
                                                                                               Sylva Seidenglanzová

Na Valentýna jsme své nejmilejší obdarovali přáníčky.

V zimním období jsme ve školní družině malovali obrázky těmito speciálními technikami:
1.obrázky namalované lepidlem, přetřené barvou a dokončené krémem na obuv
2.obrázky z rozfoukávané barvy a domalované obličeje perem namáčeným v inkoustu
3.obrázky namalované voskovými pastely, přetřené tuší a nakonec vyškrábané

Balónkové soutěže
Jednu z nejoblíbenějších akcí naší školní družiny jsme si nazvali balónková diskotéka, neboli soutěžení s nafukovacími balónky. V tomto zábavném odpoledni se žáci utkali v několika disciplinách. Prvním úkolem bylo tančit ve dvojicích s balónky mezi hlavami. Druhým úkolem byla hra takzvaná foukaná, kdy měly děti přefouknout balónek ke svému soupeři. Posledním úkolem byla kopaná, kdy děti opět ve dvojicích měly za úkol s rukama za zády překopnout balónek přes provázek ke svému soupeři. Dětem se toto soutěžní odpoledne moc líbilo a vítězové v jednotlivých disciplinách byli vždy odměněni sladkým bonbónkem. 
                                                                                                Sylva Seidenglanzová

Taneční soutěž
V letošním školním roce převažují v naší školní družině dívky. Jelikož se dívky rády předvádějí, uspořádali jsme si taneční soutěž. Každá dívka si předem vybrala svoji taneční píseň. Dívky nezapomněly ani na taneční oblečení, účes a nalíčení, prostě vše, co k tanci patří. Pak si dívky vylosovaly pořadí a už jsme mohli se soutěží začít. O hudbu se postarala Michalka Muková, porotu tvořili chlapci, kteří se snažili o co nejobjektivnější a nejspravedlivější hodnocení.

Soutěž dopadla takto: 
1.místo – Michalka Muková – 50 bodů
2.místo- Ivanka Bělová – 46 bodů
3.místo – Terezka Vondrovicová – 45 bodů
                                                                                              Sylva Seidenglanzová

V zimních měsících jsme ve ŠD vyrobili sněhuláky na výrobu stojánků, lyžaře z papírových ruliček a ptáčky na rampouchu.
Žáci velmi rádi vytvářejí postavičky a zvířátka z modelíny. Na jejich výtvorech je to vidět.

Tento muzikál složily a zazpívaly ve školní družině žákyně Ivanka Bělová a Michalka Muková:
ON A JÁ
ONA
Láska snů se prožívá. On a já jsme spolu tak blízko jo tak blízko, blízko sebe dotknout se jen.
DUET
Dotknout se jen, svou rukou, největší láska snů, láska snů se prožívá. On a já jsme spolu tak blízko.
ON
Všechno Ti dám, teď nemám nic, stejně je to krásný to tak říct, ona a já jsme milion a tady ne vsi zvoní zvon. Obzor je brána zázraků, osudy vzlétnou do mraků.
DUET
Dotknout se jen, svou rukou. Největší láska snů. Láska snů se prožívá. On a já jsme spolu tak blízko, blízko, blízko.

Soutěž DO-RE-MI 
Dne 8.ledna jame si ve školní družině opět po roce uspořádali pěveckou soutěž DO-RE-MI. Každý soutěžící měl již svoji píseň připravenou a tak jsme přistoupili k losování pořadí, ve kterém žáci vystupovali. Aby žáci ztratili ostych a trému, vystoupila jako první Michalka Muková, která ráda zpívá a ráda nám své pěvecké vystoupení předvádí i mimo soutěž. Michalka letos i žáky hodnotila v roli porotkyně spolu s vychovatelkou Sylvou. Výsledky soutěže dopadly takto:

          1. Místo: Terezka Vondrovicová s písní „Má pět let“
          2. Místo: Ivanka Bělová s písní „Františkovy lázně“
          3. Místo: Lucie Náprstková s písní „Líbej mě jako déšť“ (píseň z muzikálu Kleopatra)

Soutěže se zúčastnilo celkem 12 žáků a tři nejlepší byli odměněni diplomem a malou odměnou.
                                                                                              Sylva Seidenglanzová

Vánoce přicházejí.....
V předvánočním čase jsme si v naší školní družině vyrobili krásný Betlém z papíru, z vizovického těsta vytvořili perníkovou chaloupku a nakonec jsme se pokusili vytvořit andělíčky, miminka, kapříky a jiná zvířátka.

Vzkaz pro rodiče žáků školní družiny
Vážení rodiče, jelikož nastala zima v pravém slova smyslu a není v mém zájmu, aby Vaše děti onemocněly, dejte jim prosím vhodné oblečení – oteplováky, náhradní ponožky, zimní obuv nejlépe sněhuly, čepici, nepromokavé rukavice a nepromokavou bundu ( opravdu není vhodná vložka z kabátu – kožich která se nasákne vodou a nejde usušit). Vaše děti mají ze sněhové nadílky radost a chtějí se na sněhu vydovádět. Děkuji za pochopení zdraví Vás vychovatelka Sylva Seidenglanzová

Na příchod čertů, Mikuláše a anděla jsme se moc těšili. Podle vlastní fantazie jsme si namalovali jejich podobizny a vyrobili z papíru Mikuláše.

Naše další podzimní práce – obrázky vytvořili žáci ŠD z barevných papírů, vlny a skořápek pistácií.

Při vycházce jsme nasbírali zajímavé listy různých stromů. Jejich otiskováním do vodových barev nám vznikly tyto obrázky.

 

HALLOWEEN
Poslední říjnový den jsme ve školní družině slavili svátek HALLOWEEN. Všichni jsme se oblékli do kostýmů čarodějnic, strašidel a duchů, připravili jsme obrovskou vyřezanou a vydlabanou dýni, která k této oslavě patří, posadili jsme se na židličky jako diváci a předvádění jednotlivců mohlo začít. První se předvedla Ivanka v kostýmu pavouka, jak chytá do sítě svoji oběť. Pak se předvedly čarodějnice Bára, Hanička, Lucinka a Míša, Maruška v dýňovém kostýmu, a nakonec Péťa a Tomášek v hrůzostrašném kostýmu upíra a kostry s kosou. Potom si každý žák od škodolibé čarodějnice vylosoval lísteček s proroctvím na následující rok (proroctví bylo opravdu škodolibé) a následovalo pojídání jablíček. Protože se však jablíčko houpalo na provázku a každý, kdo ho chtěl ochutnat, musel mít ruce za zády, nebylo vůbec jednoduché jablíčko získat a opravdu málokomu se to povedlo. Nakonec následoval hod kouzelnou kostkou, která měla místo čísel jen černé a bílé puntíky, komu padla bílá, tomu se celý následující rok bude všechno velmi dobře dařit no a komu padla černá- kdo ví, co ho čeká.
                                                                                                 Sylva Seidenglanzová

Dýňový panáček - vyrobili žáci pro 1. třídu – práce s papírem.

Výroba z textilu a škrobového lepidla – Souprava váza a svícen.

Jaro, léto, podzim, zima, celý rok je u nás v družině prima. Obrázky čtyř ročních období vyrobily z přírodního materiálu dívky z naší školní družiny.

Žáci ze ŠD při vyřezávání dýní. Výsledkem byl Strašidelný obličej.

Náš první letošní výrobek – dýně zdobené přírodním materiálem, který jsme nasbírali při vycházkách. Plody se zároveň učíme zábavnou formou pojmenovat. 

Při vycházce v lese nejraději stavíme domečky pro skřítky a hledáme houby. 14. září jsme našli takovéto krásné hřiby.

Kamarádi ze školní družiny šk. rok 2012/ 2013
Po obědě při poslechu pohádky.


 

 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina