naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy
 

školní družina


Prázdninová školní družina
Jistě si mnozí, kteří v prvních prázdninových dnech prošli kolem budovy školy, všimli, že školní ruch neutichl, ale právě naopak. V době od 1. července do 10. července byla v provozu nejen mateřská škola, ale probíhala i prázdninová školní družina pro skupinu 15 žáků.
V dopoledních hodinách, společně s Pavlou Nohavcovou, žáci soutěžili a sportovali na hřišti, hráli florball nebo v lese hledali ztracená písmena, vyzkoušeli si, jaké to je, když člověk nevidí, řešili různé zábavné kvízy, stavěli z lega, malovali či hráli ,,hazardní hry,, - karty a kvarteta. Starší děti luštily hieroglyfy nebo pracovaly s mapou a globusem.
Odpoledne, které probíhalo s paní vychovatelkou Mášou Mukanovou, děti vytvářely různé výrobky – vyráběly z cementu a sádry květináče, obtiskovaly do sádry listy, vytvářely berušky a muchomůrky či přesazovaly rostliny nebo třeba malovaly na kamínky.
Téměř po celou dobu přálo počasí, takže se děti dosyta vyřádily.
Konec prázdninové školní družiny oslavili žáci v přeštické pizzerii a poslední den výpravou k Jindřínu a opékáním vuřtů i za hudebního doprovodu na kytary, kdy ostatním zahráli Kuba Bořík a Barunka Janečková. Každý žák dostal diplom, medaili a sladkost za absolvování tohoto nezvyklého denního ,,tábora,,. 

Závěrem bychom chtěly moc poděkovat těm rodičům, kteří ,,zásobili,, družinu ať už pitím či různými pamlsky nebo třeba třešněmi. Děti si kromě oběda na všem moc pochutnaly.

Přejeme všem účastníkům prázdninové družiny hezké prožití zbytku prázdnin.

Pavla Nohavcová
Mariya Mukan

Maškarní bál
Měsíc únor nám v družině utekl jako voda. V programu bylo mnoho aktivit i tvoření. Chlapci vyráběli autíčka, lodě a letadélka z papírových ruliček a z kartonu. Dívky vyráběly různé druhy zvířátek z papíru a pletly náramky přátelství. Vzniklo mnoho obrázků krajiny a krásná sluníčka pomocí obkreslené ruky. Jednomu dni tohoto měsíce byl přidělen maškarní bál, děti si přály mít ples se vším všudy a tak bylo nutné obstarat i občerstvení. Společně připravily dezert, každý přinesl nějaké ovoce a zeleninu a poté spolu servírovaly a zdobily talíře, což je velice bavilo. Poděkování ještě patří paní Starkové, která připravila krásné ovocné lodičky, které byla úplná škoda jíst. Hlavní aktivitou byl tanec, nechyběly však ani soutěže, které tento den zpestřily. Všichni si tento maškarní bál velice užili a už se nemůžou dočkat až si to příští rok zopakujeme. Nechyběly ani každodenní procházky po Horšicích a okolí, na rybníce jsme měli možnost vidět krásné labutě, které se dětem moc líbily. Poslední den před jarními prázdninami se na nás konečně usmálo štěstí a napadl sníh, na který se děti těšily celou zimu. Aspoň na malou chvilku jsme si užili zimní atmosféru, dováděli ve sněhu a stavěli sněhuláky.

Mariya Mukan

Co se dělo po Vánocích
Začátek měsíce byl spojen zejména s povídáním o zážitcích z prázdnin, o Vánocích a dárcích, které dětem přinesl Ježíšek. Ve třídě jsme místo vánoční výzdoby použili nové výtvory, které jsme společně zhotovili. Děti se mohou pochlubit krásným krmítkem pro ptáčky, vyrobeným z větviček, ptáčky z vlny, sněhuláky, ledními medvědy a mnoho obrázky zimní krajiny a zvířátek. Sněhu jsme se bohužel nedočkali ani tento měsíc, děti ovšem nejraději tráví volný čas na čerstvém vzduchu a tak místo dovádění ve sněhu prozkoumáváme okolí a využíváme dětská hřiště. Koncem měsíce děti vyrobily jídelní lístky, upekly pizzu, připravily ovoce, nepečený dezert a zeleninový salát a školní družina se na jeden den přeměnila ve vyhlášenou restauraci. Ze čtyř dětí se stali kuchaři a servírky a ostatní si užívali roli hostů. Po otevření restaurace byla během chvilky všechna místa obsazená a hosté si začali objednávat nápoje a jídlo. Děti si během tohoto dne zopakovaly pravidla slušného chování, přípravu jídel a počítání peněz při placení. Všichni byli se vším velice spokojení a každý si tento den užil. 

Podzimní hrátky
Poslední podzimní měsíc už zdaleka nebyl tak teplý jako ty předchozí, ale i tak bylo počasí stále vhodné na to, abychom trávili mnoho času venku. Kromě pár dnů, kdy bylo opravdu sychravo, jsme každý den chodili na procházky po okolí, do lesa a na louky, kde děti s nadšením pozorovaly srnky a jiná zvířátka, prozkoumávaly přírodu, vymýšlely různé hry s překážkami a společně je zdolávaly. Při vycházce na dětské hřiště v Horšicích a v Újezdě využívaly houpačky a hrály pohybové hry. Nejoblíbenější aktivitou tohoto měsíce se stal stolní tenis, který si děti mají možnost zahrát v Horšické hale. Společnými silami jsme vyrobili nespočet krásných výrobků, které nám zdobí třídu. Hlavním dílem měsíce však byly Vánoční perníčky, které děti samy vykrajovaly i zdobily a následně zabalily na Vánoční jarmark ve Vitouni. 

Mariya Mukan

Halloween ve školní družině
Tento rok se nám na stejný den sešlo ředitelské volno a Halloween, ale kdo by rád neslavil svátek strašidel a duchů? Proto si děti tento svátek nenechaly ujít a užily si ho jen o týden déle. Děti si přinesly strašidelné kostýmy, ve kterých strávily celé odpoledne. Mohli jsme vidět strašidla, čarodějnice, čaroděje, kostlivce, piráty ale i jiné postavy. Své řádění si všichni naplno užívali při židličkované, poznávání předmětů v krabici, dělostřelbou z papírových koulí a stopovanou po třídě. Nechybělo ani lovení jablek, které patří mezi nejznámější Halloweenskou hru. Hraje se tak, že se napustí nádoba s vodou a na hladinu se umístí jablka, která se budou lovit. Pak si hráči stoupnou kolem nádoby, dají ruce za záda a ústy loví jablka a následně je vyndávají. Tento strašidelný a zábavný den, jsme ukončili zpěvem a veselým tancem. Nesmím také zapomenout na maminky, které poslaly mnoho sladkostí a p. Starkovou, která jako každý rok napekla skvělé strašidelné muffiny. Děkujeme moc. Myslím si, že se čtvrteční odpoledne ve školní družině všem líbilo a moc jsme si to užili. 

Mariya Mukan

Babí léto
Měsíc říjen můžeme nazvat jako ukázkové babí léto. Díky letnímu počasí jsme opět strávili spoustu času na hřišti a na vycházkách, při kterých jsme pozorovali úžasně barevnou přírodu. Na podzimní tvoření jsme sbírali listy, kaštany a šípky, z nichž vznikly krásné výrobky. Při vycházce do lesa, kde jsme měli v plánu hrát hry, nám přálo štěstí a děti našly mnoho hub, jejichž sbírání je velice bavilo. Z opadaného listí na dětském hřišti v Horšicích děti vymyslely mnoho aktivit, z kterých vznikly zajímavé momentky. Nejoblíbenější pohybové hry na školní zahradě byly tento měsíc fotbal, florbal a slepá bába. Děti jsou však velmi nápadití i při vymýšlení vlastních her. Díky panu Hřebcovi měly možnost si vyzkoušet vydlabávání dýně, které teď slouží jako dekorace.

Mariya Mukan

Nový školní rok
Začátek školního roku ve školní družině probíhal formou seznamování a vyprávění prožitých dobrodružství z prázdnin. Noví žáci, kteří začali chodit do první třídy, si zvykali na ty starší a naopak. Seznamovali se s novým prostředím, novými kamarády a pravidly, které jsme si společně určili. Záříjové počasí nám velmi přálo, proto jsme využívali každého slunečného dne k aktivitám na školní zahradě nebo dětském hřišti v Horšicích. Probíhaly pohybové hry a soutěže, při kterých si děti procvičovaly spolupráci v týmu a komunikaci, ale i činnosti, při kterých si děti odpočinuly, například četba pohádek, zpívání písní, recitace básní, kreslení nebo výroba výrobků, kterými jsme si následně vyzdobili třídu. Děti jsou ve školní družině velmi aktivní a při každé činnosti projevují velké nadšení a ochotu spolupracovat. 

Mariya Mukan

Ahoj! Tak jsme tu už zase v naší školní družině. Poznáte nás? Snad jo.

 

 

 

 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina