naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy




 

mateřská škola - 2011/2012


VŠEM RODIČŮM DĚKUJEME ZA CELOROČNÍ SPOLUPRÁCI A PŘEJEME PĚKNĚ PROŽITÝ ČAS DOVOLENÝCH. 

Perličky (ZDE)

Hra na dopravní provoz

Jak jsme se loučili s předškoláky
Některé děti navštěvují mateřskou školu tři roky, někdo i čtyři. Prožijí tu jednu svoji etapu života. Najdou si zde nové kamarády, naučí se spoustu nových věcí, získají nové vědomosti. A přijde čas, kdy se musíme rozloučit. 
Při znění studentské hymny jsme děti pasovali na školáky. Popřáli jim ten správný vstup do školy, předali jim dárky na památku a na závěr jsme si připili dětským šampusem. Samozřejmě nesměl chybět ani táborák, při kterém se opékaly vuřty a s rodiči se hovořilo o tom, jak se jejich děti těší do školy. Popřejme jim proto hodně štěstí a úspěchů.
                                                                                                         Jarka Jeslínková

Povídání o včelách
V pátek 22.6.2012 nás navštívil pan ing.Jiří Bořík, který si pro nás přichystal zajímavé povídání o včelách. Děti získaly mnoho informací o životě včel. Dozvěděly se, jakou mají úlohu trubci, dělnice a královna. Mohly si osahat a přivonět k plástvím, prohlédnout si obrázky z odborných časopisů, vyzkoušet ochranné kukly a prozkoumat další různé pomůcky pro včelaře. 
Děkujeme panu ing. J.Boříkovi za zajímavý výklad a velkou vstřícnost. 
                                                                                                        Dana Řihošková

Na letišti v Líních
Naši Mateřskou školu v Horšicích navštěvuje Nikolka Petrů z Oseka. Její tatínek pracuje na letišti v Líních jako pilot záchranář. Byl tak hodný, že nám domluvil exkurzi. Tak se mateřinka společně se školáky vypravila na výlet do Líní.
Hned na parkovišti se nás ujal bývalý letecký pilot pan Lukeš František, který nás nejprve upozornil, kde a jak se smíme pohybovat. Naše první cesta vedla do jídelny, kde jsme se nejprve posilnili svačinkou. Přitom jsme sledovali film o tom, co všechno umí vrtulník ve vzduchu. Na plátně jsme hned poznali tatínka Nikolky, jak pilotuje vrtulník. Může být na něho opravdu pyšná. Není to práce pro každého. Je určitě dost nebezpečná, hlavně je ale záslužná. Viděli jsme, jak z vrtulníku zachraňují zraněné při nehodách a po záplavách. Tím jsme splnili teoretickou část . Následně jsme se vydali do hangáru, kde mají umístěné vrtulníky. To byla nádhera a pro děti určitě zážitek. Mohly se posadit do záchranářského vrtulníku a vyzkoušet si helmu. Podívat se, jaké přístroje tam záchranáři vůbec mají k zásahu. Školáci si vyzkoušeli přímou masáž srdce, měřili si tlak a přenášeli zraněného v nosítkách. Vůbec nic jednoduchého. Zjistili, že tato práce je opravdu pro odvážné a silné jedince. Moc jim za jejich práci děkujeme, protože nám všem zachraňují životy.
                                                                                              Jarka Jeslínková- MŠ

Cesta do Vitouně
Měsíc červen je měsícem výletů a radovánek. A tak jsme se hned druhý den po stopované v Příchovicích vydali pěšky do Vitouně k panu Smolovi. Cílem naší návštěvy bylo seznámení se 
s chovem akvarijních rybek. Děti zde mohly pozorovat barevné neonky, pestřence, štiku živorodou, tetry, jesetery, kapry, karasy, závojnatky, amury a jiné vodní živočichy. Velkou společnost nám také dělala čivava Kvaska a zakrslý králík Beran. Při zpáteční cestě jsme se pozdravili s vodníkem, který hlídá zdejší rybník a šli zpět do školky. Tento výlet se opět vydařil a dětem zůstane jistě pěkná vzpomínka. Děkujeme paní Fišákové a panu Smolovi za pěkně strávené dopoledne.
                                                                                                    Dana Řihošková

Jak jsme hledali poklad
Po loňské „vodnické stopovačce“, která se konola v Horšicích, se naše mateřská škola tentokrát vypravila hledat poklad do Příchovic. A tak jsme se ve středu 6.6.2012 s batůžky a velkou svačinou vydali vstříc novým dobrodružstvím. Ranním autobusem jsme přijeli do Příchovic, kde už na nás v místní mateřské škole čekali naši kamarádi. Velká stopovaná mohla začít. A protože všechny děti mají jistě rády pohádky, letošní výprava za pokladem byla přímo pohádková. Naším prvním úkolem bylo vyrobit postavičku, která každý podvečer uvádí pohádku na dobrou noc. Ano, byl to Večerníček. A tak děti stříhaly, lepily a kreslily. Po dokončení tohoto úkolu jsme již postupovali po vyznačených šipkách, hledali a plnili další úkoly. Děti lovily zlatou rybku z pohádky O zlaté rybce, jako v pohádce O Popelce netřídily hrách s popelem, ale barevná víčka. Na hřišti „U čápa“ jmenovaly pohádky, kde se vyskytují zvířátka a kreslily za sebou jdoucí postavičky z pohádky 
O veliké řepě. Cestou okolo zahrádek poznávaly a jmenovaly květiny, které opyluje možná naše známá včelka Mája. A tento úkol nás již zavedl ke včelařům Sedláčkovým, kteří nám povídali 
o životě včel. Paní Sedláčková měla pro nás připravený perník, na kterém si děti moc pochutnaly. 
Po sladké svačince jsme se pomalu vraceli zpět do mateřské školy. Na zahradě v MŠ Příchovice už na nás čekali kamarádi a konečně slíbený poklad s lízátky. Společně jsme se vyfotografovali, rozloučili a s krásnými zážitky se vydali na autobus, který nás zavezl zpět do naší školky 
v Horšicích.
                                                                                                    Dana Řihošková

Tablo předškoláků

Cesta pohádkovým lesem
Již se stalo tradicí, že Školní družina v Horšicích pořádá pro naše děti z MŠ „Cestu pohádkovým lesem“. Všechny děti se už moc těšily. Ti velcí na své kostýmy a připravené úkoly a ti menší na překvapení, které je čekalo v lese. Jako v pohádce vystoupila za kmeny stromů muchomůrka s krásným kloboukem, víla, čarodějka, pirát, vlk, smrtka, policajt a Šroubek z pohádky Neználek. Pohádkové bytosti pro nás měly připraveny různá stanoviště, na kterých děti plnily úkoly. Na závěr nechybělo společné foto. Pohádkový les se moc povedl a děti si to užily.
                                                                                                    Jarka Jeslínková

Jak jsme v MŠ slavili
Oslava Dne dětí patří v naší mateřské škole k nejoblíbenějším svátkům. Děti se už od rána moc těšily. Čekali na nás soutěže, jako třeba házení kroužků, slalom na koloběžkách, stavění komínů z kostek a házení míčků na cíl. Na všechny děti čekala sladká odměna a diplom. Na závěr jsme si na zahradě opékali vuřty. Na děti pak čekalo ještě malé překvapení. Dostaly hrad se sklápěcím mostem a bojovníky a panenku Barbie jako lékařku. I když nám počasí moc nepřálo a všechny soutěže probíhaly v tělocvičně, na radosti to dětem v žádném případě neubralo.
                                                                                    Jarka Jeslínková - MŠ Horšice

Výlet do ZOO v Plzni
Návštěva do ZOO v Plzni se nám opravdu vydařila. Počasí nám přálo hned od rána. Zvířátka se asi na nás moc těšila, protože byla všechna po ránu čilá, a tak jsme si je mohli krásně prohlédnout a vyfotit. Dětem se nejvíce líbily opice, medvědi a žirafy. Byly tak plné dojmů, že někteří na cestě zpět usínaly v autobuse.
                                                                                               Jarka Jeslínková - MŠ

Policie ČR v MŠ Horšice
V měsíci květnu a červnu je u nás v MŠ Horšice stále živo. Navštívila nás Policie ČR s preventivním programem o dopravě dětí v silničním provozu. Nejprve nás tisková mluvčí seznámila s tím, kdo vůbec patří a nepatří na silnici, s bezpečnostními prvky při jízdě na kole, s přecházením přes přechod pomocí pokynů policajta bez semaforů a nakonec si děti mohly prohlédnout policejní auto. Vyzkoušely si houkačku, vysílačku, policejní čepice i pouta. Beseda se dětem moc líbila a snad ji budeme moci v příštím roce zase zopakovat.
                                                                                               Jarka Jeslínková – MŠ

Plavání v Klatovech
Děti z mateřské školy absolvovaly ve dnech 26.4. a 3.5. 2012 předplavecký výcvik v plaveckém bazénu v Klatovech. Naučily se základní plavecké dovednosti – splývání, dýchání, potápění. Malí plavci překonávali statečně strach z vody zábavnou a hravou formou. Děti byly doslova nadšené a celý předplavecký výcvik si náramně užily.
                                                                                                     Dana Řihošková

Návštěva keramické dílny
V pondělí 24.4.2012 navštívily děti z mateřské školy keramickou dílnu při ZUŠ v Přešticích. Během dvou hodin pilné práce jsme vyráběli, vykrajovali, modelovali a jinak upravovali keramickou hlínu. Zjistili jsme, že vůbec není jednoduché s hlínou pracovat, že to vyžaduje zručnost, rozvahu a v zásobě mít dobré nápady. Děti se seznámily s vytvářením keramických předmětů a samy poznaly, že je to proces náročný a zdlouhavý. Paní Jana Bošková si pro naše malé šikulky připravila také uikázku práce na hrnčířském kruhu. Děti se zaujetím pozorovaly její šikovné ruce, které ve chvilce vytvořily krásný svícen, vázu a misku. Co „malí umělci“ vyráběli, nemohu prozradit, protože to bude překvapení pro maminky ke Dni matek. Děkujeme tímto paní Janě Boškové za příjemně strávené dopoledne a již teď se těšíme na další návštěvu.
                                                                                                      Dana Řihošková

Cesta za zvířátky
Dva týdny jsme si v naší školce povídali o zvířátkách. Děti rozeznávaly mláďata, říkaly, čím se živí, zpívaly písně se zvířecí tématikou, vyráběly a kreslily. Povídání o zvířátkách jsme zakončily návštěvou u pana Sikyty v Újezdě. Děti viděly býky, kohouta, páva s pávicí a koně. Pan Sikyta povozil děti na koni v kovbojském klobouku a Honzík Hrdlička nám zapózoval jako kovboj i s koltem. Měli jsme i to štěstí, že se nám páv ukázal v plné své kráse.
Děti si z návštěvy odnesly nejen čokoládové vajíčko s překvapením, ale i spoustu zážitků. Velký dík patří panu Sikytovi.
                                                                                                      Jarka Jeslínková

Moje nejoblíbenější zvířátko
V letošním roce proběhlo 4.kolo výtvarné soutěžě „Moje nejoblíbenější zvířátko“, kterou pořádá Dům dětí a mládeže v Přešticích. Z naší mateřské školy se této soutěže zúčastnila děvčata: Magdalenka Skálová, Hanička Bečvářová, Klárka Boříková, Terezka Farkašová a Evička Polanská. 
Všem patří velká pochvala a Magdalence Skálové gratulace za krásné 3.místo. 
                                                                                                      Dana Řihošková

Hodina zpěvu ve zvěřinci
V úterý 3.4.2012 se celá naše mateřská a základní škola vypravila do Měšťanské besedy v Plzni na hudební pořad s názvem „Hodina zpěvu ve zvěřinci“. Během celého programu si děti mohly se skladatelem Jaroslavem Uhlířem za jeho klavírního doprovodu zazpívat známé písně s texty 
Zdeňka Svěráka. Představení se dětem velice líbilo, pan Uhlíř sklidil veliký potlesk a děti si odnesly domů, jak se zpívá v jedné písničce, Pribiňáček – pramen zdraví z Posázaví.
                                                                                                     Dana Řihošková

Práce rodičů a dětí na téma JARO

Návštěva knihovny v Přešticích
Měsíc březen patří knihám. I v naší školce v Horšicích jsme si povídali o knihách poučných, encyklopediích, pohádkách, zpěvnících , ale i kouzelnických apod. Hádali jsme názvy knih. Říkali si, kdo je autor, ilustrátor. Děti kreslily pohádkové postavy a vyráběly záložky do knih.
Na závěr týdne jsme navštívili Městskou knihovnu v Přešticích. Celým dopolednem nás provázela Mgr. Michaela Hrubá., která dětem pověděla, jak to u nich v knihovně vůbec chodí.Četla dětem pohádky a dávala hádanky. Na závěr děti kreslily obrázky a mohly si některé knihy prohlédnout. Návštěva byla inspirující a snad se některé děti stanou pravidelnými návštěvníky knihovny nebo se alespoň stanou čtenáři knih.
                                                                                                 Jarka Jeslínková 
                                                                                               učitelka MŠ Horšice

Čáry, máry, fuk
Naši mateřskou školu navštívil kouzelník pan Burda z Karlových Varů. Děti byly natěšené a to vůbec netušily, co je čeká. Květy kytiček se najednou barevně proměňovaly, z prázdných krabiček se vytahovaly barevné šátky. Před zraky dětí mizely karty. Děti se také zapojovaly do kouzlení. V ruce držely barevnou kostku, která změnila barvu jedním zaklínadlem. Předměty navlečené na provaze rázem byly opět volné. Ještě štěstí, že děti nám zůstaly všechny. Moc se nám to všem líbilo.
                                                                                                         Jarka Jeslínková

Dětský maškarní karneval v Horšicích
V neděli 4.3.2012 sál v hostinci U Knaizlů v Horšicích zaplnily děti z okolí, které se chtěly alespoň na chvíli stát svou oblíbenou pohádkovou postavou. Sešlo se zde nespočet krásných princezen a princů, pirátů, mocných čarodějů, Spidermanů, zelených vodníků a vodnic, zvířátek a klaunů a spoustu dalších postaviček. Ti všichni se přišli pobavit na tradiční dětský maškarní karneval pořádaný Mateřskou školou v Horšicích. Odpolednem tance, zábavy a soutěží nás provázela skupina Asfalt manželů Květoňových, kterým tímto děkujeme. Nechyběla ani tradiční tombola, o kterou se postarali rodiče a sponzoři. Děkujeme těmto rodičům: Voráčkovým, Polanským, Bečvářovým, Petrovým, Bradovým, Janečkovým, Špirkovým, Sedláčkovým, p.Farkašové a sponzorům: Elastoform Přeštice, Tvořeníčko – p.Soukupová, cukrárna V Háječku, hračkářství Bambule. V neposlední řadě patří dík našim provozním zaměstnankyním, které se postaraly o výdej tomboly a panu Knaizlovi za pronájem sálu. Co dodat na závěr? Jak jsme mohli všichni poznat z rozzářených očí dětí, karneval se opět vydařil.
                                                                                                  Učitelky MŠ Horšice

Jak jsme stavěli sněhuláky

Karnevalové veselí ve školce
V týdnu od 27.2. do 2.3.2012 byl hlavním tématem školkového dění blížící se karneval. Děti se seznamovaly s tradicemi masopustu, vyráběly škrabošky, malovaly klauny, zdobily hernu. Karnevalové veselí ve školce vyvrcholilo v pátek 2.3.2012, kdy do školky přicházely různé postavičky – břišní tanečnice, indiánka, víla Amálka, Spiderman, klaun, princezny, čarodějové, vodníci a hastrmani. Nejprve jsme udělali průvod masek po celé škole i paní kuchařce v kuchyni jsme se představili. Pak už následovalo tancování, zpívání a soutěžení.Samozřejmě nesměly chybět odměny. Karnevalový rej ve školce skončil a děti nerady odkládaly své krásné převleky. Ale ne nadlouho. V neděli 4.3.2012 se nám masky opět předvedou v celé své kráse na dětském maškarním karnevalu v hostinci „U Knaizlů“.
                                                                                                          Dana Řihošková

Návštěva z minulosti

Zoo na cestách
Ve čtvrtek 16.2.2012 navštívil naši školu zástupce Environmentálního centra při Zoologické a botanické zahradě v Plzni s programem Zoo na cestách aneb zvířátka z pohádek. Cílem této výuky bylo přiblížit dětem, jak se zvíře chová v pohádce a jak ve skutečnosti. Pomocí projekce děti poznávaly zvířátka z animovaných pohádek a seznamovaly se s jejich reálnou podobou. 
Na závěr nechyběla ani živá zvířátka – ještěrky a potkan, které si děti mohly pohladit.
                                                                                                           Dana Řihošková

Oslava narozenin

Hráli jsme si na školu

Co nám poví kalendář

Kalendář bylo téma, o kterém jsme si v naší MŠ povídali. Jaké máme dny v týdnu, které známe měsíce, kdo má svátek apod. Měsíce jsme si rozdělili do ročních období a podle toho jsme se také oblékali. Začali jsme zimou, ke které patří bílá . K jaru jsme přiřadili zelenou. Léto bylo žluté a červenou jako jablíčka jsme dali k podzimu. Barvy nás tak provázely celý týden. Vše jsme zdokumentovali a podívat se na to můžete na našich webových stránkách.
                                                                                                      Jarka Jeslínková

Školní taškařice

V době probíhání zápisů do 1. ročníků základních škol nás hezky naladilo divadelní představení krejčíka Honzy pod názvem “Školní taškařice“. Děti nejenom tanečně doprovázely texty písní, ale poznávaly číslice, písmenka a dozvěděly se, jak se správně chovat ve škole. Představení bylo pro děti poučné i zábavné.
                                                                                                      Jarka Jeslínková

Tři králové

Vánoční posezení s dětmi

Jak jsme zdobili stromeček pro zvířátka

Vánoční posezení v mateřské škole
Přišel čas, na který se těší všechny děti – nastal čas vánoční. V naší školce jsme se na Vánoce chystali s příchodem adventu. Uklízeli jsme hračky, vyzdobili všechny prostory školky, vyráběli jsme ozdobičky, stromečky, přáníčka i dárečky. Prožívali jsme adventní atmosféru plnými doušky a užívali si čas při očekávání Ježíškova přichodu. V úterý 13.12.2011 jsme se společně s dětmi, rodiči i prarodiči sešli ve školce u vánočního stromku, kde děti předvedly, co pečlivě nacvičily. Zatančily taneček, přednesly básně a zazpívaly vánoční koledy. Pak už zazvonil zvoneček a přišel Ježíšek s dárky. Školkou se nesla příjemná vánoční nálada za zvuku koled, vůně vánočního cukroví, které nám maminky upekly a hlavně dětská radost a rozzářená očka dětí. 
Chtěly bychom popřát všem klidné, ničím nerušené vánoční svátky a v novém roce hodně zdraví, štěstí a pohody.
                                                                                       Učitelky MŠ – Jarka a Dana

Čekali jsme návštěvu.
Měsíc prosinec jsme v naší školce začali povídáním o blížící se návštěvě z pekla. Hráli jsme si na čerty, kreslili je, povídali si o nich, jak se jim žije v pekle 
a nechyběly ani různé čertovské hry. Jenomže děti mají raději ty hodnější postavičky, a tak jsme čerty opustili a začali vyrábět raději andílky. Těm se lesknou šaty, mají na hlavě krásnou zlatou hvězdu a rozdávají dětem dárečky. Ale návštěva z pekla nás stejně neminula. V pátek zadrnčel ve školce řetěz, někdo zabušil na dveře a do třídy se přihnali čerti s Mikulášem a krásnými anděly. Děti se jen trochu bály. Přednesly básničku, kterou pilně trénovaly, zazpívaly písničku a od Mikuláše dostaly malý balíček. Na závěr nesmělo chybět společné foto. Všichni jsme rádi, že jsme návštěvu přečkali a teď se už můžeme těšit na příchod Ježíška.
                                                                                                       Jarka Jeslínková

Vánoční koledy
V době předvánoční jsme s naší školkou navštívili ZŠ Na Jordáně. Byli jsme pozváni na koncert vánočních koled v podání dětského pěveckého sboru Skalka pod vedením Mgr.Vlaďky Strakové. Bylo to příjemně strávené dopoledne, kdy si děti spolu se sborem prozpěvovaly vánoční koledy.
                                                                                                       Jarka Jeslínková

Poznej svého psa
Naše ZŠ a MŠ byla oslovena Centrem pro výcvik psů Alfa v Liptani s nabídkou programu „Poznej svého psa“. Této velice zajímavé přednášky jsme měli možnost zúčastnit se v pátek 11.11.2011 v naší škole. Tento program je určen pro mateřské školy a 1. stupeň základní školy. Dětem bylo zábavnou formou vysvětleno, jak se chovat ke psům, aby předešly zraněním, jak se mají zachovat v případě útoku, či jak správně se psem manipulovat. Teoretická část přednášky byla doplněna názornou ukázkou na speciálně vycvičených psech rasy boxéra. 
Tento hodinový program byl pro děti velice poutavý, ale i poučný a sklidil obrovský úspěch. 
Děkujeme tímto lektorce Libuši Kotkové, fence Espaně a pejskovi Sašovi. 
                                                                                                       Dana Řihošková

Návštěva myslivce v naší školce
K podzimu patří v naší školce vycházky do lesa, sběr žaludů a kaštanů pro zvířátka na zimu, povídání o zvířátkách a poznávání lesních stromů. Na zakončení tohoto tématu jsme si pozvali pana Kasla z mysliveckého sdružení Diana Horšice. Přišel dětem povídat o lese, lesních zvířatech a jiných zajímavostech. Přinesl jim ukázat vábničku, flintu i paroží. Na závěr děti za spolupráci odměnil malou sladkostí. Vyprávění bylo poučné a budeme se těšit zase v příštím roce.
                                                                                                       Jarka Jeslínková
                                                                                                       učitelka MŠ

Divadelní představení
Ve čtvrtek 8.11.2011 se děti z mateřské školy společně s žáky 1. a 2. ročníku základní školy vydali na divadelní představení „Trampoty čertíka Culínka“, které se konalo v KKC v Přešticích. Tento pohádkový příběh plný písniček a humoru se odehrával částečně na zemi a částečně v podzemní říši Lucifera. Celým představením nás provázeli dva čertíci, závistivá paní Hárakšanda a hodná princezna Amálka. A jak už to tak v pohádkách chodí, zpočátku se děj pohádky pěkně zamotal, ale nakonec vše dobře dopadlo...Zlou a závistivou Hárakšandu pohltilo peklo, čertík Culínek se proměnil v člověka a mohl s princeznou Amálkou spravedlivě vládnout celé říši. 
Celé představení se dětem velice líbilo a navodilo je tak na přicházející čertovské období.
                                                                                                       Dana Řihošková

Hallowenské oslavy

Drakiáda
Ve čtvrtek 13.10.2011 jsme se v odpoledních hodinách odebrali na Hůrku, kde každým rokem pořádá naše mateřská škola Drakiádu. Počasí nám v letošním roce celkem přálo, sešli jsme se i v hojném počtu, a tak nebránilo nic tomu, abychom vyslali draky do oblak. Někomu se dařilo více, někomu méně, ale i přesto si všechny děti zasloužily sladkou odměnu. Na závěr jsme se společně vyfotografovali a dali “ahoj“ dalšímu ročníku naší tradiční Drakiády.
                                                                                                       Dana Řihošková

Písničky z pohádek
Naši školu v Horšicích navštívil pan Toman, který přijel s pořadem „ Písničky z pohádek“.
Dětem představil rytmické hudební nástroje. Společně s dětmi zpíval písně z pohádek a filmů, zapojil je do rytmizace, tancování a zpěvu. Dětem se vystoupení pana Tomana velice líbilo, a proto ho odměnily velkým potleskem.
                                                                                                                   Jarka

Jak jsme připravovali jablečný salát

Jak jsme připravovali ovocné chuťovky

Ovocná hostina

„ Hrajeme si každý den“ - náš nový třídní vzdělávací program

Zahájení nového školního roku
Nový školní rok 2011/12 jsme zahájili již tradičně na školní zahradě. Rodiče byli seznámeni s novým třídním vzdělávacím programem, který se jmenuje „Hrajeme si každý den“ a je zaměřený na hru, která má velký význam v životě dítěte již od nejútlejšího věku. 
Sluníčko nám přálo, a tak nic nebránilo tomu, aby děti dováděly na zahradě a rodiče mezi tím opékali vuřty.
Všem dětem přejeme, aby se jim u nás v horšické školce líbilo a našly si tu nové kamarády. 

Nově přijaté děti
Bradová Terezka – Horšice
Janečková Barborka – Vitouň
Špirková Kačenka – Kbelnice
Petrů Nikolka –Osek
Sedláčková Barborka – Příchovice
Koukolík Kryštůfek - Lužany



 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina