naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy
 

mateřská školaVe školním roce 2019/2020 se naše MŠ zapojila
do projektu sportovní všestrannosti
Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Dopoledne s vojáky
Ve čtvrtek 3. 10. 2019 do naší školy zavítali vojáci radiotechnické roty z Plané u Mariánských Lázní. Na děti čekalo několik stanovišť, které si vojáci pro nás připravili. Na dvorku byla přistavena vojenská Tatra, jejíž kabinu si mohly děti prohlédnout. Další zastávkou byly zbraně a různá vojenská technika. Nejvíce děti zaujala vysílačka, ze které si mohly vysílat signály. U dalšího stanoviště nám vojenský zdravotník ukázal zdravotnické pomůcky a objasnil dětem, jak rychle ošetřit zraněného v terénu. Na hřišti pro nás měli vojáci připravenou disciplinu hod granátem s malou rozcvičkou. Musím říci, že vojáci nezklamali. Měli vše perfektně připravené. Bohužel počasí nám moc nepřálo, proto děti z MŠ tuto zábavu opustily dříve. Ale i tak si to užily a odnesly si spoustu pěkných zážitků z tohoto dne. Celé vojenské posádce děkujeme a budeme se těšit na další shledání. 

Dana Řihošková

Hodina zpěvu a tance
Ve čtvrtek 12. 9. 2019 navštívil naši mateřskou školu hudebník Luboš Hrdlička. Celou hodinu se zpívalo za doprovodu kytary, tančilo, ale i kouzlilo. Děti byly vtaženy do děje a aktivně se zapojovaly. Pořadem zněly všem dětem známé lidové písničky, ale i písně z pohádek. Na závěr jsme si vyslechli poutavé vyprávění příběhu „Jak se rodí kytara“. Program plný zábavy, písniček a vyprávění se nám všem líbil a všichni jsme si ho užili. 

Dana Řihošková

Sešli jsme se po prázdninách
V pondělí 2. 9. 2019 jsme zahájili nový školní rok v naší Mateřské škole v Horšicích. Přivítali jsme mezi námi 6 nováčků. Celkem máme zapsáno 22 dětí. Po prázdninách na nás čekala nově vymalovaná herna, lehárna i šatna. V letošním školním roce budeme pracovat podle Třídního vzdělávacího programu s názvem „Od podzimu do léta pohádka k nám přílétá“. Pohádka je neodmyslitelnou součástí dětského světa. Rozvíjí dětskou fantazii, hravost a touhu po tvoření. Prostřednictvím pohádky dítě vyjadřuje své pocity a zprostředkovává mu hluboký prožitek. Proto i náš školní rok bude jednou velkou pohádkou. 

Dana Řihošková 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina