naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy
 

mateřská školaVe školním roce 2019/2020 se naše MŠ zapojila
do projektu sportovní všestrannosti
Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky

Veliká návštěva
Ve čtvrtek 5. 12. 2019 vládl v celé naší škole neobvyklý klid a napětí. Čekali jsme velikou návštěvu. Ani letos na děti a žáky Mikuláš nezapomněl. Zaklepal na dveře a se svým doprovodem vstoupil nejdříve do školky. Moudrý a laskavý Mikuláš ze své Knihy hříchů přečetl některé hříšníky, kteří by se měli polepšit. Ušmudlaní čerti vystrkovali růžky a některého zlobiče si chtěli s sebou odnést dokonce i do pekla. Hodný andílek však čerty krotil a nešetřil vlídným pohlazením. Děti statečně přednesly básničku a zazpívaly písničku, při které si čertiska dokonce i zatančila. Bohatá nadílka tak neminula nikoho a čerti odešli zase s nepořízenou. Děkujeme sv. Mikuláši a jeho družině za návštěvu a budeme se těšit opět v příštím roce na viděnou. 
Poděkování patří paní Hřebcové, paní Tolarové, paní Jeníčkové a paní Ottové, které nám přispěly do mikulášských balíčků. 

Dana Řihošková

Vánoční zastavení
Hodně z nás právě v tomto předvánočním období má na práci mnoho věcí, jako například úklid nebo pečení vánočního cukroví. Já se přiznám, že jsem asi ještě dostatečně tyto věci neřešila, protože mi na ně zatím nezbývá čas. Myslím si, že ani organizátorky a organizátoři letošního Vánočního jarmarku na tyto záležitosti neměli dostatek času, jelikož příprava tak úžasné, organizačně a fyzicky náročné akce, vyžaduje opravdu dávku energie. Není to poprvé, co jsem navštívila podobné akce, ale tahle se opravdu vydařila. Předvánoční atmosféru jarmarku určitě navodilo i příjemné prostředí mlýna ve Vitouni a o vše ostatní se postaraly ruce našich babiček, dědečků, maminek a tatínků. Netušila jsem, že i v tak malých vesničkách se najde tolik dobrých lidí, kteří svými uměleckými díly, ano, troufám si říci uměleckými díly, potěší další lidská srdíčka. Celý výtěžek z této akce v hodnotě 22 847,- Kč, byl organizátory věnován dětem a žákům ZŠ a MŠ Horšice. Neuvěřitelná částka. Tento nádherný dárek jsme přijali hned druhý den na další předvánoční akci obce Horšice, tzv. Rozsvícení vánočního stromečku. Pro tento krásný večer si děti a žáci ZŠ a MŠ Horšice připravili vystoupení opředené vánočními koledami a písničkami. Všichni poté obdrželi krásné cukrové dárečky a dospěláci popíjeli vánoční punč a svařáček. Na závěr přišlo odpočítávání, které odstartoval pan starosta Ing. Stanislav Dobrý. Vánoční stromeček se rozsvítil a pro nás to bylo znamení vánoční pohody a klidu. V tu chvíli jsem určitě nemyslela na to, že jsem ještě nezačala péct, uklízet a psát Ježíškovi o dárky. Jsem moc ráda, že oba dny jsem mohla strávit s lidmi, kterým není obec a škola lhostejná. 

Jana Tolarová

Tvořivé dílničky ve svíčkárně Rodas
V pátek 22. 11. 2019 celá naše ZŠ a MŠ navštívila svíčkárnu Rodas v Plzni, kde se děti zúčastnily tvořivých dílniček s vánoční tématikou. Nejprve jsme se z promítaného naučného programu dozvěděli o výrobě svíček a poté se děti mohly pustit do práce. Dvě svíčky si podle své fantazie namáčely v barevných voskových polevách a za asistence dospělého zdobily polevou Starwax, která tomu dodala zajímavý efekt. Další věc, kterou děti měly možnost vyzkoušet, bylo plnění sáčku mořskou koupelovou solí s esenciálními oleji. Na výběr měly sedm druhů, každý si vybral dle vůně či své oblíbené barvy. Posledním výrobkem bylo vykrajování glycerinového mýdla, které bude dárkem pro maminky na blížící se vánoční besídce. Tohle kreativní dopoledne jsme strávili v příjemném voňavém prostředí a všichni jsme si to užili i díky ochotnému personálu. Určitě jsme ve svíčkárně Rodas nebyli naposledy.

Dana Řihošková

Přírodovědná vycházka
Ve středu 6.11.2019 jsme s dětmi ze školky vyšly na přírodovědnou vycházku do lesa. Tématem týdne byly stromy a houby. Ve školce si děti prohlížely jednotlivé přírodniny, vnímaly jejich vůni, tvar a strukturu povrchu. Měly k dispozici také encyklopedie, atlasy a obrázky. V lese pak děti určovaly jednotlivé druhy listnatých a jehličnatých stromů a seznamovaly se s rozdíly mezi nimi. Pro děti bylo připravené hmatové stanoviště, kde se zavázanýma očima mohly zkusit rozpoznat přírodniny a kdo chtěl, pokusil se určit z jakého stromu šiška, kůra, či list pochází. Nešlo jen o to, vše správně pojmenovat, ale chtěly jsme dětem ukázat, že je důležité vnímat přírodu i ostatními smysly, nejen zrakem a to se nám doufejme povedlo. 

Magdalena Skálová

Děkovné okénko
Nocarovi – hlídání šneků o letních prázdninách, zakoupení vystýlky a sépiové kosti
Hřebcovi – zelenina do ŠJ, plyšáky a drobné hračky, sladkosti pro děti, podzimní dekorace, velká                dýně na dlabání, čajové svíčky, balónky, krabičky na svačinu, halloweenská lízátka,  dětské špunty
Vachovcovi – zatravnění plochy pod houpačkou
Kreuzmanovi – tisk narozeninových listů, elektrické ořezávátko, podzimní dekorace
Česalovi – borůvkový koláč, podzimní dekorace
Kolíčkovi – zelenina do ŠJ
Krejčí – vánoční podnos na cukroví, podzimní dekorace
Rousovi – podzimní dekorace
Staňkovi – podzimní dekorace
Benešovi – podzimní dekorace
Cibulkovi – papíry na kreslení, podzimní dekorace, oprava dveří
Košňarovi – podzimní dekorace
Jeníčkovi – omalovánky, podzimní dekorace
Šilingovi – podzimní dekorace

DĚKUJEME VŠEM!!!!!!

 

Naše královna podzimu a společné vydlabávání

Podzimní výzdoba
Děkujeme rodičům a dětem za podzimní dekorace, které nám krásně zdobí naši školku.

Poděkování
V pátek 25. 10. 2019 jsme společně se žáky naší školy odnesli kaštany zvířatům do lesa. Děkujeme všem rodičům a dětem za pomoc se sběrem kaštanů.

Hurá, jdeme pouštět draky!
Na úterý 22. 10. 2019 se děti ve školce velmi těšily. Byla naplánována každoroční podzimní drakiáda, kde se schází nejen děti ze školky, ale i žáci školy a rodiče. Sešli jsme se všichni před školou a společně vyrazili na kopec Hůrku. Vítr nám tento den zrovna nepřál, proto se draků chopili převážně rodiče, aby udělali dětem radost a pomohli drakům vzlétnout. Byl to opravdu velký sportovní výkon hodný pochvaly. Děti byly odměněny drobnou sladkostí a balónkem. Dospělí úsměvem svých ratolestí. Velice děkujeme všem za účast na této společné akci, jsme rády za váš čas a pomoc.

Magdalena Skálová

Dopoledne s vojáky
Ve čtvrtek 3. 10. 2019 do naší školy zavítali vojáci radiotechnické roty z Plané u Mariánských Lázní. Na děti čekalo několik stanovišť, které si vojáci pro nás připravili. Na dvorku byla přistavena vojenská Tatra, jejíž kabinu si mohly děti prohlédnout. Další zastávkou byly zbraně a různá vojenská technika. Nejvíce děti zaujala vysílačka, ze které si mohly vysílat signály. U dalšího stanoviště nám vojenský zdravotník ukázal zdravotnické pomůcky a objasnil dětem, jak rychle ošetřit zraněného v terénu. Na hřišti pro nás měli vojáci připravenou disciplinu hod granátem s malou rozcvičkou. Musím říci, že vojáci nezklamali. Měli vše perfektně připravené. Bohužel počasí nám moc nepřálo, proto děti z MŠ tuto zábavu opustily dříve. Ale i tak si to užily a odnesly si spoustu pěkných zážitků z tohoto dne. Celé vojenské posádce děkujeme a budeme se těšit na další shledání. 

Dana Řihošková

Hodina zpěvu a tance
Ve čtvrtek 12. 9. 2019 navštívil naši mateřskou školu hudebník Luboš Hrdlička. Celou hodinu se zpívalo za doprovodu kytary, tančilo, ale i kouzlilo. Děti byly vtaženy do děje a aktivně se zapojovaly. Pořadem zněly všem dětem známé lidové písničky, ale i písně z pohádek. Na závěr jsme si vyslechli poutavé vyprávění příběhu „Jak se rodí kytara“. Program plný zábavy, písniček a vyprávění se nám všem líbil a všichni jsme si ho užili. 

Dana Řihošková

Sešli jsme se po prázdninách
V pondělí 2. 9. 2019 jsme zahájili nový školní rok v naší Mateřské škole v Horšicích. Přivítali jsme mezi námi 6 nováčků. Celkem máme zapsáno 22 dětí. Po prázdninách na nás čekala nově vymalovaná herna, lehárna i šatna. V letošním školním roce budeme pracovat podle Třídního vzdělávacího programu s názvem „Od podzimu do léta pohádka k nám přílétá“. Pohádka je neodmyslitelnou součástí dětského světa. Rozvíjí dětskou fantazii, hravost a touhu po tvoření. Prostřednictvím pohádky dítě vyjadřuje své pocity a zprostředkovává mu hluboký prožitek. Proto i náš školní rok bude jednou velkou pohádkou. 

Dana Řihošková 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina