naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy
 

mateřská škola


Veliká návštěva
Ve středu 5. 12. 2018 do naší mateřské školy zavítala veliká návštěva – Mikuláš se svým doprovodem. Opět po roce přišel zkontrolovat loňské hříšníky a poznat nové tváře. Ze své knihy hříchů četl Mikuláš některé nedobré skutky, ale i slova chvály. Děti přednesly říkanku, předvedly krátký taneček a slíbily, že se polepší. A tak čertíci zase odešli s prázdnou. Na rozloučenou nám tahle návštěva nechala plný košík balíčků.
Děkujeme tímto rodičům, kteří se nám o mikulášské balíčky postarali. 

Dana Řihošková 

Vánoční jarmark
Nastal čas adventu. Začínají se rozsvěcovat první adventní svíčky, doma mají všichni napilno, aby bylo vše přichystáno, než přijde Ježíšek. Je to čas nakupování, obdarovávání a rozjímání.
I u nás v malé vesničce Horšice a okolí jsou lidé, kteří myslí na druhé. 
V sobotu 1. 12. 2018 se konal vánoční jarmark ve Vitouni, který uspořádaly maminky dětí z naší mateřské školy.
Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě výrobků k prodeji a v neposlední řadě děkujeme těm, kteří si přišli užít vánoční atmosféru a zakoupili si vánoční dárky.

Za děti děkují učitelky mateřské školy Jarka a Dana

Babička Chrotta vypráví
Naši školu navštívil pan Mgr. et Mgr. Pavel Josef Macků, Ph. D., který má dlouholetou pedagogickou praxi, s pohádkou „Babička Chrotta vypráví“. Představil dětem spoustu známých, ale i středověkých hudebních nástrojů, které si sám opravuje a renovuje. Děti byly aktivně zapojeny do pohádky zpěvem známých lidových písní a hádanek z večerníčků. Pořad to byl velice poučný a pro děti zajímavý.

Jarka Jeslínková

Vánoční hvězdička
V pondělí 19. 11. 2018 se naše mateřská škola vydala za pohádkou do MŠ Příchovice. Vánoční hvězdička, tak zněl název představení divadélka Nána Mileny Jelínkové, které nás přesvědčilo o tom, že zázraky se dějí. Stačí si umět přát. I zvířátkům v lese se splnila i ta nejtajnější přání a nejen o Vánocích. K tomu všemu jim dopomohla kouzelná hvězdička, která nás provázela celým příběhem. Na závěr jsme se „naučili přát“ a každý to svoje přání vyfoukl až do oblak. 

Dana Řihošková

Filmový festival
V pátek 9. 11. 2018 jsme společně s Mateřskou školou Příchovice navštívili KKC Přeštice, kde se konal již 11. ročník filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest. Festival je zaměřený na animovanou, hranou i dokumentární tvorbu.
My jsme pro děti vybrali „Pásmo večerníčků“, které jsou dětem hodně blízké. Viděli jsme Štaflíka a Špagetku, Maxipsa Fíka, Makovou panenku, Kočičí bratry, Rákosníčka, Krakonošovy pohádky a Boba a Bobka.
Po ukončení promítání padly i lehké soutěžní otázky od paní ředitelky KKC Mgr. Martiny Míškové, a tak rychlejší aktéři si odnesli i drobné odměny.

Jarka Jeslínková

Děkujeme rodičům, že s námi tvořili

Drakiáda
Ve čtvrtek 18. 10. 2018 proběhl další ročník Drakiády, který se konal opět na kopci Hůrka 
v Horšicích. Sluníčko svítilo, ale vítr s námi laškoval. Děti a rodiče to však neodradilo a zkoušeli poslat ten svůj drak až do oblak. Děkujeme všem zúčastněným, že si přišli s námi užít jedno krásné podzimní odpoledne. 

Dana Řihošková

Sběr kaštanů
Jako každý rok i letos jsme sbírali kaštany a žaludy, které jsme společně se žáky základní školy odnesli zvířátkům do lesa. Musím říci, že všichni se hodně činili, proto všem patří velká pochvala. Plody, které nám zůstaly ve školce, jsme zavezli myslivcům. 

Dana Řihošková

V korunách stromů
V úterý 2. 10. 2018 nás navštívilo divadélko Letadlo se svým představením V korunách stromů – Podzim. Jak už sám název napovídá, byl to příběh o právě vládnoucím ročním období. Děti měly možnost zopakovat si znaky podzimu. Povídaly si o změnách v přírodě, soutěžily ve sběru hub, pouštěly draky a loučily se s vlaštovkami. To vše za doprovodu melodických písní. I když se nám, pedagogům, zdál projev herců poněkud slabší, naši malí diváci byli rádi, že se na malou chvíli mohli stát herci a zapojit se do děje celého představení. 

Dana Řihošková

Letošní školní rok 2018/19 zahájíme v celkovém počtu 24 dětí. Přivítáme 12 nováčků. Budeme pracovat podle Třídního vzdělávacího programu s názvem „Barevným klíčem otevíráme svět“. Barvy do dětského světa neodmyslitelně patří. Provázejí nás celým životem a jsou všude kolem nás. Pomocí barevných klíčů budeme otevírat svět v různých ročních obdobích. Budeme vnímat rozmanitost a pestrost živé i neživé přírody a objevovat celý barevný svět.

Na všechny se už moc těšíme.

Jarka a Dana 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina