naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy
 

mateřská škola


Slepičí pohádka.
Všude kolem nás už je cítit jaro, začala se probouzet příroda. My jsme tomu chtěli trochu pomoci, tak jsme se vydali do Mateřské školy v Příchovicích na jarní pohádku. 
Pohádka nám vyprávěla jarní příběh o slepičkách a zlobivé koze z jednoho malého dvorku, kde se děly zázraky. Že slepičky mohou být zlé a závistivé, ale také dobré a výjimečné. Láska umí hory přenášet a po zásluze se každému dostane odměny. Pohádka byla plná písniček a děti byly do děje vtaženy. Paní Mileně Jelínkové z divadla Nána patří velký dík, protože představení bylo nádherné nejenom výkonem, ale i překrásnými kulisami a loutkami. Určitě se budeme těšit na další její pohádky.

Jarka Jeslínková

Karnevalové veselí
Měsíc únor je období karnevalového veselí, zpěvu, tance a zábavy. Všechny děti se těší, až se převlečou do kostýmů svých pohádkových hrdinů. Naši školku navštívil „pan Karneval“ v pátek 
22. 2. 2019. Během chvilky tu stálo několik princezen, víl, pirátů, čarodějů, zvířátek a jiných pohádkových postaviček. Děti s nadšením předváděly své kostýmy a zároveň obdivovaly převleky svých kamarádů. Celou školkou zněly tóny veselých písní, smích a radovánky. Všichni se bavili při tanci, soutěžích a dovádění. Karnevalový den se nám i letos vydařil a všichni jsme si ho krásně užili!

Dana Řihošková

Zdravá 5
Do školky přijela zástupkyně Nadačního fondu Albert Jitka Wachmann, která se převlékla za kuchařku a začala si s dětmi povídat o Péťovi a Evičce. Chlapec měl nezdravou barvu, měl špatné zuby, zlomenou nohu a velké bříško. Zato holčička měla krásnou postavu a byla plná zdraví. Čím to bylo? Péťa jedl samé nezdravé věci, moc se nehýbal, a proto byl stále nemocný. 
Děti pomocí těchto postaviček rozdělovaly potraviny na zdravé a nezdravé. Tančily, zpívaly a na závěr ochutnávaly zeleninku. Do školky nám paní Wachmann darovala CD s dětskými písničkami. Pořad byl poučný a pro děti zábavný.

Jarka Jeslínková

Zimní radovánky

Perníková chaloupka
V polovině ledna jsme navštívili společně s Mateřskou školou Příchovice divadlo Alfa v Plzni. Děti tak měly možnost podívat se do opravdového divadla. Viděly opravdové herce, tak i loutky. Pohádka byla doplněna lidovými písněmi, které si děti mohly zazpívat. Doprovázely je dudy a vozembouch. Byl to kulturní zážitek.

Jarka Jeslínková

Vánoční posezení s dětmi

Poděkování
Konec kalendářního roku se nezadržitelně blíží, čtyři měsíce školního roku utekly jako voda a my, učitelky MŠ, bychom chtěly poděkovat rodičům za dosavadní spolupráci. Za sponzorské dary děkujeme Šilingovým, Loudovým a Dobrým, ale také všem rodičům, kteří přispěli nemalým dílem k chodu naší MŠ. Ať už jsou to drobné opravy, dárky pro děti, výtvarný materiál, tématické dekorace a v neposlední řadě pořádání vánočního jarmarku..…
Velice si toho vážíme! 

Učitelky MŠ Jarka a Dana

Vánoční besídka v mateřské škole
Ve středu 12. 12. 2018 v odpoledních hodinách se v naší horšické mateřské škole sešli rodiče, prarodiče i sourozenci školkových dětí. Důvodem této sešlosti byla tradiční vánoční besídka, na kterou se děti moc těšily. Již od listopadu pilně nacvičovaly taneček, vánoční písně a říkanky, vyráběly dárečky a zdobily prostory MŠ. S příchodem adventu otvíraly každý den okénko adventního kalendáře, aby jim čas rychleji ubíhal. A přišel den „D“, kdy jsme odkryli poslední okénko. Do školky přišel Ježíšek. Děti předvedly svému nejmilejšímu obecenstvu vystoupení, předaly dárečky a už čekaly na to blížící se kouzelné zvonění. Pod rozsvíceným stromečkem děti našly nové hračky, ze kterých měly velkou radost. 
Děkujeme všem, kteří se v tom shonu pozastavili a přišli s námi strávit pěkné vánoční odpoledne.

Dana Řihošková

Tradiční zdobení stromečku pro zvířátka, tentokrát společně s žáky 1. ročníku ZŠ

Veliká návštěva
Ve středu 5. 12. 2018 do naší mateřské školy zavítala veliká návštěva – Mikuláš se svým doprovodem. Opět po roce přišel zkontrolovat loňské hříšníky a poznat nové tváře. Ze své knihy hříchů četl Mikuláš některé nedobré skutky, ale i slova chvály. Děti přednesly říkanku, předvedly krátký taneček a slíbily, že se polepší. A tak čertíci zase odešli s prázdnou. Na rozloučenou nám tahle návštěva nechala plný košík balíčků.
Děkujeme tímto rodičům, kteří se nám o mikulášské balíčky postarali. 

Dana Řihošková 

Vánoční jarmark
Nastal čas adventu. Začínají se rozsvěcovat první adventní svíčky, doma mají všichni napilno, aby bylo vše přichystáno, než přijde Ježíšek. Je to čas nakupování, obdarovávání a rozjímání.
I u nás v malé vesničce Horšice a okolí jsou lidé, kteří myslí na druhé. 
V sobotu 1. 12. 2018 se konal vánoční jarmark ve Vitouni, který uspořádaly maminky dětí z naší mateřské školy.
Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě výrobků k prodeji a v neposlední řadě děkujeme těm, kteří si přišli užít vánoční atmosféru a zakoupili si vánoční dárky.

Za děti děkují učitelky mateřské školy Jarka a Dana

Babička Chrotta vypráví
Naši školu navštívil pan Mgr. et Mgr. Pavel Josef Macků, Ph. D., který má dlouholetou pedagogickou praxi, s pohádkou „Babička Chrotta vypráví“. Představil dětem spoustu známých, ale i středověkých hudebních nástrojů, které si sám opravuje a renovuje. Děti byly aktivně zapojeny do pohádky zpěvem známých lidových písní a hádanek z večerníčků. Pořad to byl velice poučný a pro děti zajímavý.

Jarka Jeslínková

Vánoční hvězdička
V pondělí 19. 11. 2018 se naše mateřská škola vydala za pohádkou do MŠ Příchovice. Vánoční hvězdička, tak zněl název představení divadélka Nána Mileny Jelínkové, které nás přesvědčilo o tom, že zázraky se dějí. Stačí si umět přát. I zvířátkům v lese se splnila i ta nejtajnější přání a nejen o Vánocích. K tomu všemu jim dopomohla kouzelná hvězdička, která nás provázela celým příběhem. Na závěr jsme se „naučili přát“ a každý to svoje přání vyfoukl až do oblak. 

Dana Řihošková

Filmový festival
V pátek 9. 11. 2018 jsme společně s Mateřskou školou Příchovice navštívili KKC Přeštice, kde se konal již 11. ročník filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest. Festival je zaměřený na animovanou, hranou i dokumentární tvorbu.
My jsme pro děti vybrali „Pásmo večerníčků“, které jsou dětem hodně blízké. Viděli jsme Štaflíka a Špagetku, Maxipsa Fíka, Makovou panenku, Kočičí bratry, Rákosníčka, Krakonošovy pohádky a Boba a Bobka.
Po ukončení promítání padly i lehké soutěžní otázky od paní ředitelky KKC Mgr. Martiny Míškové, a tak rychlejší aktéři si odnesli i drobné odměny.

Jarka Jeslínková

Děkujeme rodičům, že s námi tvořili

Drakiáda
Ve čtvrtek 18. 10. 2018 proběhl další ročník Drakiády, který se konal opět na kopci Hůrka 
v Horšicích. Sluníčko svítilo, ale vítr s námi laškoval. Děti a rodiče to však neodradilo a zkoušeli poslat ten svůj drak až do oblak. Děkujeme všem zúčastněným, že si přišli s námi užít jedno krásné podzimní odpoledne. 

Dana Řihošková

Sběr kaštanů
Jako každý rok i letos jsme sbírali kaštany a žaludy, které jsme společně se žáky základní školy odnesli zvířátkům do lesa. Musím říci, že všichni se hodně činili, proto všem patří velká pochvala. Plody, které nám zůstaly ve školce, jsme zavezli myslivcům. 

Dana Řihošková

V korunách stromů
V úterý 2. 10. 2018 nás navštívilo divadélko Letadlo se svým představením V korunách stromů – Podzim. Jak už sám název napovídá, byl to příběh o právě vládnoucím ročním období. Děti měly možnost zopakovat si znaky podzimu. Povídaly si o změnách v přírodě, soutěžily ve sběru hub, pouštěly draky a loučily se s vlaštovkami. To vše za doprovodu melodických písní. I když se nám, pedagogům, zdál projev herců poněkud slabší, naši malí diváci byli rádi, že se na malou chvíli mohli stát herci a zapojit se do děje celého představení. 

Dana Řihošková

Letošní školní rok 2018/19 zahájíme v celkovém počtu 24 dětí. Přivítáme 12 nováčků. Budeme pracovat podle Třídního vzdělávacího programu s názvem „Barevným klíčem otevíráme svět“. Barvy do dětského světa neodmyslitelně patří. Provázejí nás celým životem a jsou všude kolem nás. Pomocí barevných klíčů budeme otevírat svět v různých ročních obdobích. Budeme vnímat rozmanitost a pestrost živé i neživé přírody a objevovat celý barevný svět.

Na všechny se už moc těšíme.

Jarka a Dana 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina