naše obec

menu

úvodní stránka
historie školy
současnost školy
kontakty
zaměstnanci
základní škola
mateřská škola
školní družina
informace pro rodiče
partnerská škola
pomáháme druhým
naše úspěchy
ZŠ - naše práce
MŠ - naše práce
ŠD - naše práce
dokumenty
ke stažení
registr oznámení
napište nám
autor stránek

partnerská škola

pro školy

Pro školy

pro školy
 

mateřská škola - 2005/2006


Školková olympiáda

Měsíc červen mají všechny děti nejraději, protože je to měsíc plný výletů, sluníčka a zábavy. Hned první den jsme v naší MŠ začali oslavou Mezinárodního dne dětí. Celé dopoledne jsme sportovali, proto jsme tuto akci nazvali Školková olympiáda. Děti závodily na koloběžkách, běhaly na čas, házely na cíl i do dálky, skákaly do písku a v pytlích. Na pořádné soutěži nesmí chybět vyhlášení těch nejlepších sportovců. Ani u nás tomu nebylo jinak. Po zdolání všech sportovních disciplín následovalo slavnostní vyhlášení vítězů, přípitek dětským šampaňským a opékání vuřtů. 
A co nás tento měsíc ještě čeká? Naši školu navštíví kytarista Viktor Guĺváš se svým hudebním pásmem. S MŠ Příchovice navštívíme dvakrát plavecký bazén v Klatovech a hrad Klenová, kde se, kromě prohlídky, bude hrát divadelní představení „Krakonoš – pán hor“. Se školní družinou půjdeme společně zachránit princeznu Julinku do pohádkového lesa a na konci školního roku se rozloučíme s našimi předškoláky, kteří ve školce zůstanou i přes noc. 
Věříme, že při těchto akcích prožijeme spoustu dobrodružství a užijeme ještě hodně zábavy.

                                                                                       Dana Řihošková - MŠ

Výchovný koncert v ZUŠ Přeštice

Dne 31.5.2006 navštívila naše MŠ Základní uměleckou školu v Přešticích. Děti se seznámily s hudebními nástroji a hrou na ně. Viděly a slyšely klavír, housle, kytaru, harmoniku, zobcovou i příčnou flétnu, klarinet, trubku, tubu, bicí. Hudební nástroje nám představili žáci této školy, kteří nám zahráli známé skladby z pohádek. Naším úkolem bylo tyto pohádky poznat a společně si je zazpívat. 
Pokud by vaše dítě mělo zájem o hru na hudební nástroj nebo zpívání v dětském sboru Hlásek, můžete Základní uměleckou školu navštívit v době od 12.6. do 28.6.2006 (13,00-17,00 hod), kdy se koná nábor nových žáků na příští školní rok.

                                                                                       Dana Řihošková - MŠ

Hudební vystoupení pěveckého sboru Skalka

Tak jako období jara se vyznačuje probouzením přírody, otvíráním studánek, zpěvem ptáků, tak i náš třídní vzdělávací program v mateřské škole s názvem „Zpívejme si, zpívejme“ se vyznačuje otvíráním dětských duší a zpěv nás provází každým dnem. Proto jsme s nadšením přijali pozvání dětským sborem Skalka, vedeným Mgr.Vlaďkou Strakovou, do ZŠ v Přešticích Na Jordáně. Připravili si pro nás program plný písniček z pohádek, hádanek a básní.Pro naše děti to bylo možná první setkání s pěveckým sborem. Děti byly pozorné a po celou dobu nadšené krásným zpěvem dětského sboru. Vždyť hudba uvolňuje napětí a rozvíjí představivost, fantazii, city a radost.

                                                                                       Jeslínková z MŠ Horšice

OSLAVA“ DNE MATEK“

V naší mateřské škole se vždy těšíme na oslavu svátku matek.Vždy s dětmi chystáme dárečky, soutěže a nějaké to překvapení. I letos tomu nebylo jinak. Děti si s maminkou zasoutěžily, zahrály jim na flétničky, přednesly básně a zazpívaly písničky pro radost. Potom přišlo očekávané překvapení pro maminky. Děti pro ně celé dopoledne chystaly jednohubky a zeleninový salát. Moc se snažily, aby hubky pěkně nazdobily. Každý z nich si tu svoji maminku poté obsloužil a pohostil. Maminky byly překvapené a potěšené, jak mají šikovné děti.

                                                                                       Jeslínková z MŠ Horšice


Z POHÁDKY DO POHÁDKY

Společně s MŠ Příchovice hledáme každým rokem poklad. V loňském roce jsme hledali v Příchovicích, letos v Horšicích. Celá stopovaná nesla název „ Z POHÁDKY DO POHÁDKY“.
Družstvo domácích se vydalo značit cestu a připravovat stanoviště. Úkoly to byly, jak už nese název, pohádkové. Družstvo hostů muselo nejdříve projít květinovou bránou, aby mohlo vstoupit do Pohádkové země. Pak už děti vedla cesta od jedné pohádky k druhé. Hledaly hrášky v trávě, které tlačily ve spaní princeznu v pohádce Princezna na hrášku. Trhaly perníčky jako Jeníček a Mařenka v Perníkové chaloupce. Červené Karkulce pomohly pojmenovat všechny květiny, které nesla babičce. Přebíraly korálky podle barev, aby mohla jít Popelka na ples. Vymýšlely jména sedmi trpaslíkům. Jako v pohádce Čert a Káča přenášely Káču na zádech přes překážky. Pak už jen zbývalo najít naše horšické děti, které hlídaly poklad. I to se povedlo. Po setkání a vítězném pokřiku jsme se společně vydali zpět do MŠ, kde na nás čekal poslední úkol. Utrhnout si lízátko a projít květinovou bránou ven z Pohádkové země.

                                                                                       Dana Řihošková


NÁVŠTĚVA KOUZELNÍKA

Rádi jsme přijali pozvání do MŠ v Příchovicích, kde se kouzlilo a čarovalo.Zavítal tam sám velký kouzelník. A co všechno jsme viděli? Měnící se barvy šátků a květin, zmizení kostky, triky s kartami a mincemi….A to vše za asistence dobrovolníků z řad dětských diváků.
Na závěr nám pan kouzelník vykouzlil z nafukovacích balónků slona a papouška, které jsme si mohli odvézt do naší MŠ.

                                                                                       Dana Řihošková


JAK JSME CESTOVALI VLAKEM

Jedním z našich tématických bloků Třídního vzdělávacího programu byl tématický blok nazvaný Dopravní prostředky. Vše se točilo kolem dopravy. Učili jsme se poznávat dopravní značky, kreslili jsme dopravní prostředky, procvičovali jsme přecházení přes silnici, zvládali jsme různé dopravní situace, jeli jsme autobusem, autem, letěli letadlem….Ale to vše bylo jen „jako“. Tu opravdovou jízdu v dopravním prostředku jsme si vyzkoušeli jednu dubnovou středu, kdy jsme uskutečnili cestu vlakem z Přeštic do Dobřan a zpět. Na nádraží se děti dozvěděly, kdo vlaky vypravuje, kdo kontroluje jízdenky, co jsou to pražce, výhybky a čím je vlak vlastně poháněn. Prohlédly si jízdní řád i čekárnu. Cesta nám rychle ubíhala, znenadání jsme byli na místě. V Dobřanech jsme šli na nedaleké dětské hřiště, kde jsme posvačili a děti si pohrály. Při zpáteční cestě domů jsme se vlakem svezli jen jednu stanici, protože byla výluka. A tak jsme místo jednoho dopravního prostředku vyzkoušeli hned dva. Celé dopoledne se vydařilo i díky příznivému počasí, které se pokazilo, když jsme vystupovali před naší školou.

                                                                                       učitelky MŠVÝROBA PSÍ BOUDY


Mateřská škola je od roku 2003 v právním subjektu společně se základní školou.Jsme jednotřídní mateřská škola s dětmi věkově smíšenými.Mateřskou školu navštěvují děti od 3 do 6 let. Děti docházejí do MŠ z Horšic a blízkého okolí. Každým rokem míváme kolem 20 dětí.Třída MŠ je poměrně rozlehlá, využívaná ke hrám ale i ke cvičení dětí.Pro odpolední odpočinek slouží dětem samostatná lehárna.Další místnosti, které využíváme jsou šatna, umývárna, jídelna a pro rušnější pohybovou aktivitu dětí tělocvičnu ZŠ a velkou zahradu vybavenou průlezkami, pískovištěm, kolotočem, houpačkami a srubem.

Na webových stránkách se můžete podívat na některé akce , které během roku pro děti připravujeme.


vchod do mateřské školy


šatna


jídelna


lehárna


herna


hřiště


 

EU peníze školám

to jsme my

to jsme my

jídelníček

nové fotografie

základní škola

mateřská škola

školní družina